Шевченко MANIвці з ХП-305

Київ прокидається святами весняних барв. Чи не найяскравішою барвою української весни є Шевченко). Цього року ми святкуємо 200-ту річницю від дня народження Т.Г.Шевченка, цього великого поета, письменника та сина України, та варто зазначити й те, що Шевченко був попри все ще й великим художником і митцем, в чому ми переконались остаточно, відвідавши 6 березня мистецький проект ШЕВЧЕНКО/MANIA/.
Тож, розпочнемо з того, що, мабуть, кращого місця для проведення цього проекту аніж Національний культурно-мистецький та музейний комплекс«Мистецький Арсенал» і бути не могло. Попри те, що представлена експозиція була не повною (як нам пояснили пізніше, це було вимушеним рішенням, у зв’язку з ситуацією, яка склалася на даний момент у країні), це не завадило нам, як слід «посмакувати» оригіналами творінь Тараса.
Усі картини були поділені в хронологічному порядку, згідно певних періодів життя Шевченка ( наприклад час Аральської, Каратауської експедицій та у Новопетровському укріпленні, які досі не були представлені широкій публіці). Кожен період, кожна картина переносили нас туди, де був Тарас у той час, а ще під надзвичайно цікаві і вичерпні екскурсійні вказівки, це відчуття подвоювалося. Кожна картина – ніби окремо прожитий не момент, а ціле життя. Скажу навіть більше, – до кожної картини прикладалась історія створення, яка була особливою і неповторною. Техніка виконання, кольори, майстерність і емоції, що були побачені в цей день, словами не опишеш, я можу лиш сказати одне, що Шевченко як діамант, багатогранний. Одну зі сторін цього діаманта ми побачили саме на цій виставці).
Від себе хочу додати, що тому, хто не встиг, або полінувався відвідати цей культурний проект, геть не пощастило.) Наступного разу..не прогавте такої чудової можливості.