Святкування та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня 2014 року Україна відзначила 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Ця дата безпосередньо пов’язана з формуванням нової гуманітарної політики України, оскільки в її контексті протягом найближчого часу домінантною стає саме Шевченківська ідея. Така стратегія реалізує місію духовного єднання української нації засобами актуалізації творчості Кобзаря в різних контекстах.
З нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання студенти Інституту екологічної безпеки, група ГС-408, на чолі з куратором, доцентом кафедри аерокосмічної геодезії Ніколаєнко О.Є., відвідали будинок-музей Т.Г. Шевченка, розміщений за адресою м. Київ, пров. Шевченка, 8-а.
Літературно-меморіальний музей, присвячений Тарасу Шевченку, висвітлює київський період його життя. Тут квартирував поет з весни 1846 до свого арешту – 5 квітня 1847 року.
Літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка, перший музей Кобзаря, створений 1928 року, з 1966 року – філія Державного музею Т.Г. Шевченка (нині – Національний музей Тараса Шевченка).
Після реставрації 1992-1995 рр. створено нову експозицію «Тарас Шевченко в Києві», що існує з невеликими змінами й до сьогодні. Сучасна експозиція в повному обсязі розкриває тему перебування Т.Г. Шевченка в Києві під час трьох його приїздів на батьківщину, насамперед проживання його в будинку 1846 року.
Фондова колекція музею складається з унікальних цінностей: меморіальних речей Т.Г. Шевченка, його автографів, фотографій, першодруків творів поета. Представлені акварелі М.Сажина, унікальні гравюри краєвидів Києва, світлини XIX століття, роботи видатних художників на шевченківську тематику, твори декоративно-прикладного мистецтва.
Відтворена кімната, в якій жив Тарас Шевченко. Особливу увагу в ній привертає робочий стіл поета, на якому представлені унікальні експонати: ручка, перо, чорнильниця, кавник, інші особисті речі.