Історія Києва для студентів групи ХС-206

Оскільки в університеті навчається дуже багато студентів з різних куточків нашої великої країни, наставник академічної групи ХС-206 Інституту екологічної безпеки Грушак Зоя Василівна вирішила провести екскурсією визначними місцями нашої столиці.
Київ – столиця нашої Батьківщини, України. Колись він був також матір'ю всіх російських міст, і названий так на честь князя Кия. Існує легенда, що Київ заснований трьома братами: Києм, Щеком і Хоривом та сестрою Либіддю як центр племені полян. Названий на честь старшого брата.

Пам’ятник засновникам Києва. Кий, Щек, Хорив та  їх сестра  Либідь  Сьогодні Київ – це не тільки велике місто, але й крупний транспортний вузол. У ньому є шосейні дороги, залізниця, річковий порт, аеропорти «Бориспіль» та «Київ». У Києві діє метрополітен, що складається з 3 ліній загальною довжиною понад 6,5 км.
Наша столиця – велике місто, в якому є безліч вулиць, скверів, будинків, площ, музеїв, театрів, шкіл, університетів, лікарень, магазинів. У Києві життя стрімке і непередбачуване, але, якщо хочеться тиші, можна прогулятися в парку, сквері, помилуватися знаменитими київськими каштанами, подивитися на пам'ятники Т. Г. Шевченку, Богдану Хмельницькому або – Золоті Ворота.

Золоті Ворота.

Пам’ятник  Т. Г. Шевченку
Київ – один з найбільших на Україні центрів науки й освіти. Є багато цікавих історичних фактів про Київ. Загальновідомий факт, що, починаючи з IX сторіччя, Київ був важливим центром інтелектуального розвитку Східної Європи. І, починаючи з кінця XVII сторіччя, Києво-Могилянська академія підготувала багато відомих учених.
Ми пишаємося цим красивим і величним містом. І з упевненістю вважаємо, що Київ – місто незвичайне. Найвідомішими місцями Києва є центральна вулиця міста Хрещатик і Андріївський Узвіз. Тут завжди багато туристів, які фотографують, купляють сувеніри, або просто говорять з жителями столиці. І їм є що розповісти про рідне місто!
Особлива гордість киян – це головна вулиця Києва – Хрещатик. Її довжина – 1,2 км, напрям – з півночі на південь. А закінчується вона не менш відомою Бессарабською площею. Назва вулиці походить від Хрещатого Яру (тобто перехрещеного поперечними балками-ярами). У документах XVII століття вся ця місцевість називалася Хрещатою Долиною. З кінця 1990-х pp. у вихідні та святкові дні рух автотранспорту Хрещатиком заборонений, вулиця стає пішохідною.

Головна вулиця Києва Хрещатик
Київ справедливо називають одним з найзеленіших міст світу. Адже сквери, парки. лісопарки й сади складають більше половини його площі. На території міста знаходяться два ботанічні сади. А знамениті київські каштани, які розкішно цвітуть у травні, а іноді і двічі в рік, навесні та восени, стали одним з символів міста.
Вулиці і площі, бурхливий рух транспорту, красуня-річка — все це надихає і радує погляд будь-якого гостя або жителя цього міста. У кожного є можливість відправитися на берег Дніпра – це прекрасне місце для відпочинку чи роздумів. Звідси відкривається дивний вигляд на велику і прекрасну річку, а ландшафтні парки надзвичайно красиві.

Річка Дніпро
Можна годинами милуватися красою ліній Софійського Собору, або витонченими церквами Києво-Печерської Лаври, вигляд на які в усьому блиску позолоти її куполів відкривається при в'їзді до старішої частини міста через міст Патона. У такі хвилини здається, що вічність прийшла до тебе назустріч, щоб розповісти секрети покою і волі.

Софіївський Собор
Казкове красиве убрання зелених схилів навесні, або білих взимку, шепіт води, свіжий вітер, що наповнює груди... Таким місто було здавна. І ще більш красиве в наші часи.