Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/clients/client26/web59/web/images/Студентське життя/Бесіда на тему Куба. Карибська криза зі студентами групи БТ-302
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/Студентське життя/Бесіда на тему Куба. Карибська криза зі студентами групи БТ-302

Бесіда на тему «Куба. Карибська криза» зі студентами групи БТ-302

Наставник академічної групи БТ-302 кафедри біотехнології Інституту екологічної безпеки Ковальов Олександр Михайлович провів зі студентами бесіду на тему «Куба. Карибська криза» та організував зустріч з адміралом флоту у відставці Параловим Леонідом Семеновичем, який був безпосереднім учасником військової операції на Кубі під назвою «Анадир». Під час зустрічі обговорювалися геополітичні військові конфлікти та їх наслідки для нашої країни та усього людства. Карибська криза – надзвичайно напружене протистояння між колишнім Радянським Союзом та Сполученими Штатами відносно розміщення Радянським Союзом ядерних ракет на Кубі в жовтні 1962. Кубинці називають його «Жовтневою кризою», а в США поширена назва «Кубинська ракетна криза». 1962 року уряд Куби звернувся до СРСР з проханням надати їй військову допомогу, щоб захиститися від спроб США скинути уряд Фіделя Кастро. Лідер СРСР Микита Хрущов погодився надати цю допомогу. Він разом із керівництвом Радянського Союзу дійшов висновку, що найефективнішим способом захисту буде розміщення там ядерної зброї. Причиною такого рішення було й те, що навколо СРСР – у Туреччині й Італії – Сполучені Штати розмістили ракети з ядерними боєголовками, які могли досягати об'єктів на території СРСР за 5-10 хвилин. Радянські ж міжконтинентальні ракети території США – за 25 хвилин. Тому радянське керівництво не могло не скористатися нагодою змінити ситуацію на свою користь. На Кубі було розгорнуто всю наявну зброю, включно з ядерною. У відповідь президент США Джон Кеннеді оголосив морську блокаду острова Куба, яка передбачала обшук всіх кораблів, що прямували на острів, з метою недопущення туди радянських військ і зброї. Війська НАТО і країн Варшавського договору були переведені в стан постійної готовності. Таким чином світ підійшов до межі початку нової війни. 24 жовтня 1962 р. п'ять радянських кораблів підішли впритул до зони блокади і зупинились. Лідери США та СРСР Джон Кеннеді та Хрущов в останню мить (за три години до можливого удару США по Кубі) змогли домовитися. Домовленість полягала у взаємних поступках обох країн: СРСР забирають ракети з Куби і допускають туди інспекторів ООН; США ліквідовують у піврічний термін свої ракети в Туреччині і не роблять спроб перевороту на Кубі.
{gallery}Студентське життя/Бесіда на тему Куба. Карибська криза зі студентами групи БТ-302{/gallery}