Екологічна безпека. ХVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки»

З 4 по 6 квітня 2017р. в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбулася ХVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки» за напрямом «Екологічна безпека». Урочисте відкриття конференції 4 квітня розпочалося привітальним словом директора  інституту О. Запорожця.

По завершенню пленарного засідання завідувач кафедри екології С. Бойченко привітав учасників секції «Екологічна безпека та хіммотологія», де було представлено 34 доповіді студентів та аспірантів. Найкращими доповідями визнано: I. Horobtsov, Y. Kartash «The economic and social analysis of increase of the level ofoleksandrivske reservoir» та O. Колотило, М. Плисюк «Ландшафтний заказник місцевого значення «Радунка» (науковий керівник – проф. Я. Мовчан); Я. Кулинич «Техногенний вплив діяльності авіапідприємств на екологічний стан р. Нивки» (науковий керівник – доц. С. Маджд); А. Меланченко «Особливості підбору адсорбційних матеріалів при уловлюванні вуглеводневої пари бензинів» (науковий керівник – доц. Л.Черняк ).
Секція «Хімічна технологія, інженерія» представила 23 наукових роботи, найкращими з яких визначено: О. Зікрата «Отримання ізомерів октану з бутену-1 на гетерогенному каталізаторі» та В. Семенюк «Каталітичний синтез додатків до авіаційних бензинів із залишків нафтової сировини» (науковий керівник – проф. Ю. Білокопитов),   А. Свищ «Природні та синтетичні полімери як вихідні речовини для одержання вуглецевих сорбентів» (науковий керівник – доц. І. Войтко).
Засідання секції «Біотехнологія» (6-го квітня) з 15 представлених доповідей найцікавішими і змістовними визнало: А.Українська «Тардигради як об’єкти генної інженерії» (науковий керівник – ас. А. Дражнікова); Я. Гирич «Утилізація твердих відходів в умовах замкненого простору» та Н. Теряєва, С. Турбовська  «Дослідження кисломолочних продуктів» (науковий керівник – доц. Л. Ястремська); Т. Богданович, Н. Нагірна, К. Гончаренко  «Chlamydomonas reinhardtii як джерело біопалива» (науковий керівник – доц. В. Карпенко); С. Омельчук, Л. Гладченко «Дослідження здатності вуглеводеньокиснювальних мікроорганізмів рости на різних джерелах вуглецю» (науковий керівник – проф. О. Матвєєва).
Секція  «Дистанційні аерокосмічні дослідження» представлена 23 доповідями, найкращими з яких визначено: Т. Казанюк «Використання вегетаційних індексів для моніторингу рослинного покриву на основі даних супутникової зйомки» (науковий керівник – проф. О. Железняк); М. Круцько, В. Шкварковський «Використання супутникових знімків високої роздільної здатності для моніторингу сільськогосподарських культур» (науковий керівник – асист. Л. Гебрин-Байда); Н. Руль «Дослідження екологічного стану Каховського водосховища методами дистанційного зондування Землі», М. Комар «Дистанційне зондування землі в оцінці динаміки ерозійних процесів ґрунтового покриву», Д. Деркач «Врахування впливу кривизни Землі на просторову розрізненість космічних знімків» та А. Сус «Проведення аерофотозйомок за допомогою квадрокоптерів (БПЛА)» (науковий керівник – доц. В. Беленок).
Секція «Землеустрій та кадастр», представлена 12 науковими доповідями, відзначила такі роботи: М. Круцько «3D моделювання в цифровій картографії та його застосування» та Т. Казанюк
«Аналіз представлення цифрової моделі рельєфу у вигляді регулярної мережі (GRID)» (науковий керівник – ст. викл. О. Бойко); Н. Найчук, Т. Казанюк  «Аналіз набуття права приватної власності на земельні ділянки в зарубіжних країнах» (науковий керівник – асист. І. Капеліста).

Проведення конференції та виступи студентів надихнули усіх учасників до подальших наукових звершень. Вітаємо переможців і бажаємо всім учасникам нових цікавих і визначних здобутків на науковій ниві!