Впровадження механізму децентралізації влади в Україні

17 грудня в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація влади в Україні», під час якого обговорено особливості впровадження реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади.
В обговоренні взяли участь відповідальна за навчально-виховну роботу ННІЕБ – Матвєєва І.В., старший наставник інституту Тихенко О.М., голова студентської ради – Гнатишина Ольга, командири та наставники навчальних груп.
Перш за все учасники круглого столу визначили що саме означає термін «децентралізація влади». Згідно тлумачного словника сучасної української мови – це система управління, за якої частина функцій центральної влади переходить до місцевих органів самоуправління; скасування або послаблення централізації. Децентралізація – це процес розширення і зміцнення прав та повноважень адміністративно-територіальних одиниць або нижчих органів та організацій при одночасному звуженні прав і повноважень відповідного.

Усі присутні були однозначні у висновках, що при прийнятті низки  законодавчих актів з децентралізації влади повинні враховуватися інтереси різних верств населення, громадських об’єднань і організацій, підприємств різних форм власності та гілок влади в Україні, що в свою чергу повинно вирішити проблемні питання розвитку сільських громад, реалізації перспектив формування економіки сільських територій.
Студентський актив вірить в успішність нововведеного розподілу влади на місцях та сподівається, що ці зміни виправдають свою необхідність і завдяки їм місцева влада стане кращою та буде мати більше можливостей для реалізації ідей та вирішення проблем.