ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами»

ШАНОВНІ КОЛЕГИ! 

15-16 березня 2018 року на кафедрі землеустрою та кадастру Інституту екологічної безпеки Національного авіаційного університету буде проходити ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами». Конференція є щорічною і проводиться до Дня землевпорядника України. 

Детальніше...

Розпочала роботу експертна комісія МОН України з акредитації освітньо-професійної програми "Геоінформаційні системи і технології"

17 січня 2018 року на кафедрі аерокосмічної геодезії розпочала роботу експертна комісія МОН України з акредитації освітньо-професійної програми "Геоінформаційні системи і технології" спеціальності 193 Геодезія та землеустрій за другим (магістерським) рівнем вищої освіти. Голова комісії - Зазуляк Петро Михайлович, професор кафедри картографії та геопросторового моделювання Національного університету «Львівська політехніка», доктор фізико-математичних наук, професор. Член комісії - Кузін Наталія Василівна, завідувач кафедри землевпорядкування та кадастру Сумського національного аграрного університету, доктор економічних наук, доцент. Робота комісії триватиме 3 дні.

Увага, олімпіади!

Шановні абітурієнти–2018!
Запрошуємо вас до участі у Всеукраїнських олімпіадах Національного авіаційного університету за результатами яких до загального рейтингу вступника додаватиметься до 20 балів.  

Детальніше...

Репортаж. Національний авіаційний університет. Кафедра хімії і хімічної технології

 

 

Курси з підготовки до ЗНО–2018

До уваги учнів 11 класів та абітурієнтів!

Навчально-науковий інститут неперервної освіти Національного авіаційного університетуоголошує набір на 4-х місячні курси з підготовки до ЗНО–2018 з предметів: українська мова та література, математика, фізика, англійська мова, історія України, географія, біологія, хімія, рисунок та композиція.
Слухачам, які успішно закінчили підготовче відділення громадян України і вступатимуть до НАУ на природничо-математичні та інженерно-технічні спеціальності, до загального рейтингу додається до 10-ти балів.

Детальніше...

День відкритих дверей

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ
в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки
01 грудня 2017 року до Навчально-наукового інституту завітали учні 10 - 11 класів Авіакосмічного ліцею ім. Сікорського.
Про перспективи навчання в ННІЕБ учням розповіли директор інституту -Запорожець О.І. та заступник директора з навчально-виховної роботи - Матвєєва І.В., про спеціальності – завідувачі кафедр: Бойченко С.В., Чумак В.Л., Гаркава К.Г., Железняк О.О., Новаковська І.О.,  Глива В.А., провідні викладачі - Дудар Т.В. та Трофімов І.Л.
З особливостями вступної кампанії 2018 року учнів ознайомив заступник директора з інноваційної діяльності та профорієнтаційної роботи – Ніколаєв К.Д.

Детальніше...

Виїзне практичне заняття екологів у Інституті гідробіології НАН України

21 листопада 2017 р. студенти 4 курсу кафедри екології ННІЕБ ( груп 401 та 402) відвідали Інститут гідробіології Національної академії наук України, з яким наш університет співпрацює більше 15 років. Для майбутніх екологів було організовано проведення виїзного практичного заняття по вивченню біологічних методів визначення токсичності речовин відповідно до програми дисципліни "Екологічна токсикологія " (керівник - доц. кафедри екології, к.б.н. Т.Білик).
Співробітники відділу екологічної фізіології гідробіонтів та біотехнології в лабораторіях аквакомплексу докладно розповіли про дослідження, показали методику біотестування, дали можливість студентам спостерігати результати
експериментів. Окрім того, студенти ознайомилися з системами очищення і доочищення води з використанням вищої водяної рослинності "Біоплато", що знадобиться їм також при вивченні дисципліни " Урбоекологія". В науковій бібліотеці Інституту гідробіології НАНУ були представлені нові розробки науковців і дані пояснення щодо користування фондами наукової літератури.

Детальніше...

Асоціація студентів-біотехнологів НАУ на Наукових пікніках

23 вересня представники Асоціації студентів-біотехнологів НАУ разом з викладачами кафедри біотехнології НН ІЕБ приймали участь у Наукових пікніках, що проводились у парку ім. Тараса Шевченка. У цей день близько 40 команд з різних навчальних закладів та наукових установ приймали участь у фестивалі з популяризації науки та сучасних технологій.
Ознайомитися з методами біотехнології рослин, виділити генетичний матеріал з фруктів, мікроскопувати клітини людського організму та мікроводорості, перевірити якість продуктів, провести біохімічні реакції, а також дізнатися про хвороби каштанів – все це пропонували відвідувачам фестивалю студенти з Асоціації студентів-біотехнологів НАУ. 

Детальніше...

Добра традиція кафедри екології - облаштування алеї

Вже стало традицією на кафедрі екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки проводити шостий рік поспіль восени та навесні облаштування екологічної алеї, яка веде від ЦКМ до спорткомплексу. Ось і цього року 24 жовтня студенти першого, другого і четвертого курсів разом з викладачами долучилися до цієї доброї справи. Молодь з ентузіазмом взялася за лопати та граблі і швидко навела лад на алеї, підгорнувши дерева та прибравши сухе листя. Підтримав цю акцію і заступник директора ННІЕБ з інноваційної діяльності та профорієнтаційної роботи Кирило Ніколаєв, попрацювавши разом зі студентами. З кожним роком екологічна алея стає все кращою. Гарно прийнялися на ній висаджені весною цього року каштани.
Позитивні результати своєї праці виховують у студентів бережливе ставлення до природи, що особливо важливо для майбутніх екологів.

 

Детальніше...

Робота для студентів НАУ в авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України»

Запрошуємо студентів НАУ від 18 років на захід «Злітна смуга МАУ в НАУ»
11:30 | 30.05.2017 Приймальна комісія  НАУ

Детальніше...

Виставка номінантів Міжнародної премії Future Generation Art Prize 2017

Студенти групи ХС-506 на чолі зі своїм наставником Грушак З.В. у київському PinchukArtCentre відвідали Виставку номінантів Міжнародної премії Future Generation Art Prize 2017.
Виставка взаємодіє з багатогранністю сучасного світу і досліджує можливості мистецтва в ньому. Балансуючи між особистим та колективним, уявним та реальним, відомим і таємним, експозиція запрошує відвідувачів вирушити в захоплюючу подорож поміж цілої низки ідей, які поглинають художників сьогодні.
Виставка включає в себе роботи, створені з використанням різних медіа та форматів, зокрема, спеціально прив’язані до місця проведення інтервенції, скульптури, інтерактивні інсталяції, а також перформанси, відео, проекти, засновані на текстах та звуці.

Детальніше...

ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ

Шановні молоді учені та студенти!
Кафедра екології ННІЕБ Національного авіаційного університету
запрошує Вас взяти участь у роботі
ХI Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених та студентів
„ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ДЕРЖАВИ”, що відбудеться 20 квітня 2017 року.

Детальніше...

Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України

5 квітня студенти групи ЗК-408 на чолі зі своїм наставником Бабієм В.В. відвідали Державний музей театрального, музичного та кіномистецтва України, що знаходиться у Києві по вулиці Лаврська 9, корпус 26.
Під час екскурсії студенти ознайомилися зі становленням українського театрального мистецтва: дізналися про ляльки українського вертепу, про життєвий шлях видатного українського режисера Леся Курбаса, про творчість корифеїв українського театру М.Л.Кропивницького, М.П.Старицького, М.Заньковецької та братів Тобілевичів – Івана Карпенко-Карого, Панаса Саксаганського та Миколи Садовського.

Детальніше...

Участь ННІЕБ в профорієнтаційному заході в смт Бородянка

19 квітня 2017 року в смт Бородянка Київської області на базі районного центру зайнятості під керівництвом районного відділу освіти відбувся профорієнтаційний захід «Ярмарка професій», де були присутні учні 8-11 класів Бородянської СШ №1 та №2, Клавдієвської СШ, Пилиповецької СШ, Тетерівської гімназії, Немішаєвської ЗОШ, Новокорогатської ЗОШ та Пісківського НВО. В складі групи викладачів НАУ доц. каф. екології Падун А.О. представила рекламні матеріалами профорієнтаційного змісту Навчально-наукового інституту екологічної безпеки. Майбутні абітурієнти  цікавились особливостями вступу та навчання за спеціальностями «Екологія», «Хімічні технології та інженерія», «Біотехнології та біоінженерія», «Геодезія та землеустрій», «Цивільна безпека».

Детальніше...

Космічні дні в Україні для студентської молоді

Студенти групи ГС-09 на чолі з наставником доцентом кафедри аерокосмічної геодезії Ніколаєнко О.Є. були присутні на заході з нагоди проведення круглого столу «Космічні дні в Україні для студентської молоді», присвяченого до Всесвітнього дня авіації і космонавтики, який проходив 10 квітня 2017 р. в приміщенні науково-технічної бібліотеки НАУ.

Детальніше...

День відкритих дверей НАУ

11 квітня 2017 року в Центрі культури та мистецтв НАУ з 13.00 до 15.00 відбувся профорієнтаційних захід для абітурієнтів 2017 року  «День відкритих дверей», в межах якого були представлені рекламні матеріали, що допоможуть у виборі майбутньої професії. Кафедра екології Навчально-наукового інституту екологічної безпеки запрошує на навчання за спеціальністю 101 «Екологія» та спеціалізацією «Хімічні технології альтернативних енергоресурсів». Особливо цікавими для майбутніх абітурієнтів були рекламні стенди:  наші роботодавці, наукові здобутки студентів кафедри, англомовне навчання студентів-екологів, екологічні акції студентів.

Детальніше...

Міжнародний симпозіум з питань сталого розвитку авіації

Ласкаво просимо до участі у Міжнародному симпозіумі з питань сталого розвитку авіації (ISSA-2017), який відбудеться у Києві 10 - 13 вересня 2017 на базі Національного авіаційного університету.

Детальніше...

Екологічна безпека. ХVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки»

З 4 по 6 квітня 2017р. в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбулася ХVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки» за напрямом «Екологічна безпека». Урочисте відкриття конференції 4 квітня розпочалося привітальним словом директора  інституту О. Запорожця.

Детальніше...

Зустріч викладачів-30.03.2017

Відповідно до плану заходів з профорієнтаційної роботи Навчально-наукового інституту екологічної безпеки кафедра екології провела зустріч з учнями Природничо-наукового ліцею №145 м. Києва. 30 березня 2017 р. учні ліцею №145 м. Києва на запрошення ННІЕБ,  відвідали НАУ. Викладачами кафедри екології було організовано екскурсії територією НАУ, до Ангару НАУ, наукового-дослідного та навчального центру хімотології та сертифікації ПММ і технічних рідин, по навчальним корпусам НАУ. Учні з цікавістю ознайомилися з лабораторіями кафедри екології та біотехнології.  Найбільший інтерес викликали наочні матеріали та обладнання, що забезпечують практичну підготовку студентів; можливість навчання англійською мовою; широкий спектр баз практик.

Детальніше...

Березневі паростки 2017

13 березня 2013 року на сцені Центру культури та мистецтв НАУ відкрився традиційний ХV фестиваль художньої творчості першокурсників «Березневі паростки – 2017», який тривав три дні.

Детальніше...

Містер Інституту екологічної безпеки 2017

Відбулося справжнє свято – конкурс «Містер Інституту екологічної безпеки». І можна сказати, що це вже стало традицією в нашому інституті. Вісім конкурсантів продемонстрували свої творчі якості, почуття гумору і, звичайно ж, волю до перемоги.

Детальніше...

В НАУ відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» за підтримки партнера ПАТ «АБ «Укргазбанк»»

Традиційно, вже третій рік поспіль, 22-23 березня 2017 року в Національному авіаційному університеті на базі кафедр хімії і хімічної технології та екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки відбувся визначний захід - ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології». Двадцять наукових доповідей, представили автори кращих робіт, відібраних серед 38 надісланих 45 авторами з 16 ВНЗ України. До складу Конкурсної комісії увійшли провідні вчені галузі.

Детальніше...

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» 2016/2017 н.р.

Перемога екологів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт «Екологія та екологічна безпека»

15-17 березня 2017 року на базі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук за галуззю «Екологія та екологічна безпека».
Він спрямований на виявлення та підтримку студентської молоді, створення умов для її творчого зростання та активізації наукової роботи, як найважливішого фактору формування фахівців нового типу. На захисті було представлено 94 наукові роботи, які були удостоєні права прилюдного захисту своїх наукових здобутків перед фаховою комісією.

Детальніше...

Бережімо джерела чистої води

У рамках акції «Бережімо джерела чистої води» студенти Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки, групи ЕК-102а та ЕК-202а, на чолі з доцентом кафедри екології Дудар Т.В. відвідали Водно-інформаційний центр (Музей води), що у м. Києві.  

Детальніше...

ECO-Expo – виставка органічних, екологічно чистих товарів, інновацій та послуг для здорового способу життя

4 березня 2017 року студенти-екологи (групи ЕК-401 та ЕК-501) разом з доцентом кафедри екології Падун А.О. відвідали Х Міжнародну спеціалізовану виставку органічних, екологічно чистих товарів для всієї родини, інновацій та послуг для здорового способу життя ECO-Expo. Мета виставки – популяризація здорового й активного способу життя, охорона довкілля, підтримка національних програм охорони здоров’я, використання на ринку України сучасних світових технологій тощо.

Детальніше...

Міжнародна співпраця Національного авіаційного університету та Опольського Університету (м. Ополе, Республіка Польща)

Делегація Національного авіаційного університету (представники кафедр безпеки життєдіяльності Запорожець О.І., екології Бойченко С.В., Гроза В.А., Матвєєва І.В., Вовк О.О. НН ІЕБ та кафедри господарського, повітряного та космічного права НН ЮІ Козачок І.Я.) відвідали Державний Опольський Університет (Республіка Польща).
Під час візиту (8-10 березня 2017 р.) відбувся ряд заходів в рамках співпраці між університетами.

Детальніше...

Проведення виїзного практичного заняття зі студентами ННІЕБ на базі Національного ботанічного саду ім.М.М.Гришка НАН України

ВИПУСК НН ІЕБ 2017

28 лютого 2017 р. в актовій залі університету відбулось урочисте вручення дипломів випускникам Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки НАУ.     

Детальніше...

XVII Міжнародна науково-практична конференція молодих учених і студентів "Політ. Сучасні проблеми науки"

Національний авіаційний університет, Навчально-науковий інститут Екологічної безпеки запрошує студентів та молодих учених вітчизняних та закордонних ВНЗ, наукових організацій та установ 4-7 квітня 2017 року взяти участь у роботі ХVIІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів “ПОЛІТ. СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ НАУКИ” (далі - Конференція).

Детальніше...

Звітно-виборча конференція профспілкового бюро студентів Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки

1 грудня 2016 року відбулася звітно-виборча конференція профспілкового бюро студентів Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки. На конференцію було обрано 44 делегати. Присутні заслухали й обговорили звіт (травень 2015 р. – листопад 2016 р.) голови профбюро студентів НН ІЕБ Голубцової В.В. та визнали її роботу задовільною.

Детальніше...

Біотехнологія для розвитку авіації та космонавтики

30 листопада 2016 року на кафедрі біотехнології НН ІЕБ було проведено засідання секції
«Біотехнологія для розвитку авіації та космонавтики» V Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених і студентів з міжнародною участю «Проблеми та перспективи розвитку авіації та космонавтики».

Детальніше...

Студенти ІАН на занятті з екології у Водно-інформаційному центрі

25 листопада 2016 року для студентів ННІАН, гр. 309, було проведено заняття з дисципліни "Екологія" у КП " Водно-інформаційний центр" (викладач - доц. кафедри екології Т. Білик).

Детальніше...

Міс Інституту екологічної безпеки – 2017

22 листопада завдяки лідерам та активістам студентського самоврядування на чолі з Ольгою Гнатишиною відбулося довгоочікуване свято – Міс Інституту Екологічної безпеки-2017. За звання найгарнішої та найчарівнішої дівчини інституту цього року змагалися 8 представниць прекрасної статі, які є втіленням зовнішньої і внутрішньої краси й шляхетності.  

Детальніше...

19 Міжнародна виставка нафтогазової промисловості «Нафта та Газ»

Однією з важливих проблем сьогодення є нераціональний видобуток природних енергоносіїв. За оцінками експертів, запасів нафти на нашій планеті вистачить на 50-60 років (дані 2015 року), а газу – на 60-70 років (дані 2014 року). Оптимісти ж вважають, що при розробці нових високоефективних методів видобутку енергоносіїв запаси можна «розтягнути» до кінця XXI століття.

Детальніше...

Екскурсія в Авіаційний навчальний ангар

У жовтні 2016 року група ЕТ-203 ІЕБ разом зі своїм наставником Горохольською Вірою Миколаївною відвідали Авіаційний навчальний ангар НАУ, який був побудований та зданий в експлуатацію у 1982 році. 
Усі розташовані в ангарі літаки та вертольоти працездатні й адаптовані до навчального процесу. В ангарі розташовані спеціалізовані навчальні класи-аудиторії.

Детальніше...

Студенти-біотехнологи на Днях Hауки

Вже котрий рік поспіль студенти-біотехнологи НН ІЕБ приймають участь у Днях науки – науково-популярних заходах, організованих Радами молодих учених НАНУ. Цього разу майбутні біотехнологи проводили демонстрації в Інституті молекулярної біології та генетики НАН України. Під час демонстрацій відвідувачі Днів науки мали змогу: ознайомитися з культурою рослин in vitro, мікроскопувати різні клітини, самостійно виділити ДНК, провести біохімічні досліди та дізнатися про життя найпростіших організмів.

Детальніше...

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ З ІКАО

Міжнародна організація цивільної авіації (ІКАО) відзначила вагомий внесок доктора технічних наук, професора, директора Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки О.І.Запорожця при підготовці Екологічного звіту ІКАО 2016 року, який включає роботи міжнародно визнаних експертів Комітету з охорони навколишнього середовища в авіації (САЕР), у таких областях, як шум, якість повітря, викиди CO2, адаптація до зміни клімату.


Детальніше...

Співпраця кафедри екології ННІЕБ з Інститутом гідробіології НАНУ

7 та 10 листопада 2016 року в межах співпраці кафедри екології ННІЕБ з Інститутом гідробіології НАНУ, були проведені виїзні практичні заняття із дисципліни "Екологічна токсикологія" на тему "Біологічні методи визначення токсичності речовин" у групах 301 та 302 (викладач - доцент кафедри екології, к.б.н. Білик Т.І.).

Детальніше...

Щорічна Міжнародна спеціалізована виставка

17–19.11.2016 р. у м. Києві у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) відбудуться: щорічна Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2016» та виставка закордонних навчальних закладів «Освіта за кордоном».

Детальніше...

Національний музей історії України

Студенти груп 306-ХС, 305-ХП та 105-ХС разом зі своїми наставниками О.Ткаченко, Н. Атаманенко й Т. Кирик відвідали Національний музей історії України (НМІУ).

Детальніше...

Міжнародний день туризму

На кафедрі землеустрою та кадастру Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки, група ЗК-407, асистентом Глущенко В.І. проведено відкритий захід до Міжнародного дня туризму.

Детальніше...

Екскурсія Бортничі

Студенти групи ЕК-402 Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки разом зі своїм наставником доцентом кафедри екології Шаманським Сергієм Йосиповичем відвідали Бортницьку станцію аерації ПАТ «АК «Київводоканал».
Бортницька станція аерації – комплекс інженерних споруд, обладнання та комунікацій, призначений для повної біологічної очистки стічних вод Києва та обробки затриманих забруднень. На станції проходять очистку всі побутові стічні води, а також стоки промислових підприємств після попередньої їх очистки на самих підприємствах. Станція складається з трьох блоків очистки стічних вод, трьох цехів обробки опадів та допоміжних цехів.

Детальніше...

Відвідування Міжнародної виставки нафтогазової промисловості «Нафта і газ»

25 жовтня 2016 року студенти 2 курсу Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки, які навчаються за спеціальністю «Хімічні технології альтернативних енергоресурсів», відвідали 19 Міжнародну виставку нафтогазової промисловості «Нафта і газ», організовану Міністерством енергетики та вугільної промисловості України.  
На виставці були представлені  нові технології буріння, які відкривають можливості для компаній і підприємств у цій сфері та запропоновані підходи до переробки природного газу та конденсату, нове обладнання, завдяки якому значно розширюються можливості в нафтогазовій промисловості. Студентів найбільше зацікавили розробки, спрямовані на досягнення високого рівня екологічності робіт у цій сфері.

Детальніше...

Студенты ХП-205 на LABComplEX IX Международной выставке @ВЦ "КиевЭкспоПлаза"

Главное событие лабораторной индустрии в Украине, которое охватывает весь спектр оборудования и технологий, специализированной мебели, расходных материалов, а также комплекс услуг по созданию, оснащению, модернизации всех типов и видов лабораторий химической промышленности, а так же научно-исследовательской сферы в области химии.

Детальніше...

З циклу «Зустрічі з цікавими людьми»

У жовтні наставником академічної групи ЕТ-203 Горохольською Вірою Миколаївною організовано  зустріч студентів біотехнологів другого і третього курсів Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки з експертом з питань сім’ї та сімейних відносин, кандидатом на посаду урядового уповноваженого з питань сім’ї при Верховній Раді України, кандидатом наук з філософії Адріаном Йосиповичем Буковинським.

Детальніше...

Розвиваємо міжнародну співпрацю!

Вже втретє протягом вересня студенти НАУ беруть участь у роботі Літньої Мовної Школи Опольського Університету (м. Ополє, Польща). Традиційно ініціатором та організатором заходу виступила кафедра екології на чолі з завідувачем С.В. Бойченком. Цього року дружній університет відвідали студенти кафедри екології ННІЕБ спеціальностей «Хімічна технологія альтернативних енергоресурсів» та «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», а також студентка ННІЗДН. Протягом 3-х тижнів студенти не лише вивчали польську мову, а й мали можливість познайомитися з польською культурою та звичаями. Окрім навчання студенти відвідували різноманітні екскурсії та заходи, мали змогу оглянути навчальну та матеріально-технічну базу Опольського університету. Адже у подальшому студенти-екологи мають можливість проходити магістерську підготовку на базі польського ВУЗу за програмою Подвійного диплому.

Детальніше...

Дебют першокурсника – 2016

13 жовтня 2016 року в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки пройшло свято – «Дебют першокурсника – 2016». Півтора місяця першокурсники готували свою програму. Дві команди – «Один з нас» (тріо хлопців Асхик Георгій і Горюнов Андрій з групи ФБ-103 та Грабченко Владислав з групи ФБ-104) та команда «The топ 4 і один» (Пучка Вікторія група ФБ-103, Кравчук Діана ФБ-104, Герасимчук Катерина ХП-105, Іщенко Сергій та Савченко Владислав група ЦЗ-110) – впродовж вечора дарували залу веселі жарти та позитивні емоції. Команди змагалися між собою в чотирьох конкурсах – «Візитка», «Розминка», «Біатлон» та «Домашнє завдання». Глядачі також не залишилися без уваги: присутні були задіяні у веселому танцювальному конкурсі.

Детальніше...

Зустріч з в.о. ректора Ісаєнком В.М.

17 жовтня 2016 року о 15.15 в ауд. 4.201 відбудеться зустріч в. о. ректора НАУ Володимира Ісаєнка з трудовим колективом та студентами Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки.
Запрошуємо усіх бажаючих!АВІАСВІТ – ХХІ

11 жовтня 2016 студенти 2 курсу спеціальності «Цивільний захист» Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Національного авіаційного університету на чолі з доцентом кафедри безпеки життєдіяльності Халмурадовим Батиром Данатарорвичем та наставником групи Кічатою Наталією Миколаївною відвідали Х Міжнародний авіакосмічний салон «АВІАСВІТ – ХХІ»,  XV Міжнародний виставковий форум «ТЕХНОЛОГІЇ ЗАХИСТУ-2016» та виставку з техногенної та промислової безпеки.

Детальніше...

Акція «Конфетка замість сигарети»

У вересні першокурсники Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки вулицями кварталу, де розташований наш університет, провели акцію «Міняємо сигарету на конфетку!». Під час заходу студенти пропонували усім бажаючим цукерку обміняти на сигарету. По-різному ставилися перехожі до пропозиції. Багато людей здійснювали такий обмін із посмішкою й розумінням. Нажаль, були й такі, хто проігнорував добрі наміри наших ініціативних студентів.
Бажаємо всім інститутам таких бойових, активних та енергійних першокурсників)))

Детальніше...

Михайло Гайовий «Море всередині»

Студенти групи ХС-506 на чолі з наставником Грушак Зоєю Василівною відвідали виставку українського сучасного художника Михайла Гайового «Море всередині»
«Море всередині» – безмежне натхнення автора. Море всередині зачаровує, хвилює, лякає, іноді зникає, при нагоді виряджається озером або нагромаджує бурі, дарує багатства – і не дає відповідей; воно і мудре, і ніжне, і сильне, і непередбачуване. Але головне – море кличе. Море і є не що інше, як постійний поклик. Воно не змовкає ні на мить, море заповнює тебе, воно всюди.

Детальніше...

Зустріч з першокурсниками

У вересні 2016 року відбулася зустріч першокурсників з директором Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки Запорожцем Олександром Івановичем та представниками структурних підрозділів Національного авіаційного університету: Клименком П.І. (начальником служби охорони НАУ), Ситниченком В.В. (провідним фахівцем відділу соціального захисту студентів), Заєць Л.Є. (заступником директора центру культури і мистецтв) та працівниками наукової бібліотеки й Авіаційного медичного центру НАУ.
Запорожець О.І. підготував для студентів-новачків цікаву розповідь-презентацію про історію нашого навчального закладу, його ректорів, успіхи та досягнення викладачів і студентів.  

Детальніше...

Хто забуває історію той ризикує побачити її повторення

Минає 75 років від однієї з трагічних сторінок історії Голокосту в Україні – масового вбивства 29-30 вересня 1941 року у Бабиному Яру в Києві. Бабин Яр став всесвітньо відомим через масові розстріли, переважно євреїв, у 1941-1943 роках, здійснені німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни. 12 серпня 2016 року Петро Порошенко видав Указ, що передбачає низку заходів, присвячених роковинам трагедії.

Детальніше...

Квест першокурсника

У вересні Студентська рада Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки організувала та провела «Квест першокурсника». Під час аматорської спортивно-інтелектуальної боротьби, основою якої було послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань, десять команд «мінусів»* змагалися у спритності, розумі, гуморі та винахідливості.

Детальніше...

Міжнародна співпраця вже стала традицією

Вчергове цього року у вересні 2016 р. спільна делегація представників кафедри екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки,  Українського науково-дослідного і навчального центру хіммотології та сертифікації ПММ і ТР, НУ "Львівська Політехніка", Національного транспортного університету  на чолі з професором С. Бойченком відвідала Міжнародну конференцію SAKON’2016, що проходила на базі Жешувського технологічного університету (м. Жешув, Польща).

Детальніше...

Erasmus Mundus «ACTIVE»

Оксана Алієва, аспірантка кафедри екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки взяла участь в обмінній навчальний програмі Erasmus Mundus «ACTIVE».

Детальніше...

День відкритих дверей. Кафедра хімії

В рамках Дні відкритих дверей НАУ, 17 вересня 2016 року, на кафедрі хімії і хімічної технології  ННІЕБ, з грандіозним успіхом пройшов хімічний майстер-клас.

Детальніше...

День надзвичайних ситуацій

18 вересня на території пожежної частини № 25 у м. Києві (вул. Маршала Малиновського, 6) проходив «Сімейний день надзвичайних ситуацій». Група ЦЗ-210 Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки НАУ, яка навчається за спеціальністю «Цивільний захист», відвідала цей захід. Зустріч була організована Державною службою України з надзвичайних ситуацій за сприяння проекту «Підтримка України в управлінні надзвичайними ситуаціями», що є частиною Спеціальної ініціативи «Україна» Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Детальніше...

Засідання з приводу захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

8-9 вересня 2016 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.062.09 під керівництвом Запорожця Олександра Івановича, професора кафедри безпеки життєдіяльності, доктора технічних наук, директора Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки НАУ відбулося сесійне засідання з приводу захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук:
1. Захист асистента кафедри екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки НАУ Яковлєвої Анни Валеріївни, дисертації «Фізико-хімічні властивості палив для повітряно-реактивних двигунів, модифікованих компонентами рослинного походження» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.07– хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів.  
Науковий керівник: Вовк Оксана Олексіївна, доктор технічних наук, професор кафедри інженерної екології Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».  Офіційні опоненти: Гринишин Олег Богданович, доктор технічних наук, професор кафедри хімічної технології переробки нафти і газу Національного університету «Львівська політехніка» та Шевченко Олена Борисівна, кандидат технічних наук, доцент кафедри хімічної технології палива Українського державного хіміко-технологічного університету.
2. Асистента кафедри екології Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Шаравари Віталія Вікторовича дисертації «Діяльність ракетних військ: аспект оцінки впливу на навколишнє середовище (дослідження критеріїв екобезпеки)» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01 – екологічна безпека.
Науковий керівник: Мовчан Ярослав Іванович, доктор біологічних наук, професор кафедри екології Національного авіаційного університету. Офіційні опоненти: Чумаченко Сергій Миколайович, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, начальник відділу моделювання надзвичайних ситуацій НДЦ інноваційних технологій Український науково-дослідний інститут цивільного захисту та Азаров Сергій Іванович, доктор технічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділом загальної і радіаційної безпеки Інституту ядерних досліджень Національної академії наук України.
3. Головного інженера проектів ТОВ «Укргазпромбуд» Вдовенка Сергія Вікторовича дисертації «Розроблення комплексу ресурсоощадних заходів раціонального використання вуглеводнів на нафтопереробних заводах» на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.07– хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів.

Детальніше...

Урочисте вручення студентських квитків

У Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбулося урочисте вручення студентських квитків першокурсникам, які навчаються за спеціалізаціями «Екологія» та «Хімічні технології альтернативних енергоресурсів».
Вручав студентські квитки завідувач кафедри екології д.т.н., професор Бойченко Сергій Валерійович.
Науково-педагогічний склад кафедри екології бажає студентам-першокурсникам успіхів у навчанні та натхнення для досягнення мети!

Детальніше...

День відкритих дверей НАУ

День відкритих дверей університету, 17 вересня 2016 р. у Центрі культури та мистецтв НАУ об 11.00

Подяка асистенту кафедри хімії та хімічної технології Примаченко Сергію Володимировичу

НАУ зробив перший крок до загальносвітової системи переходу авіації на альтернативне паливо

Як відомо, забезпеченістьпаливними ресурсами є ключовимзавданням, щовизначаєрозвитокекономіки та енергетичнубезпеку будь-якоїдержави. З особливою гостротою проблема переходу на новівидипаливапроявляється в авіації, де прогнозуєтьсяпостійнезбільшенняінтенсивностіперевезень. Вклад авіації у суспільство та економікубезперечнозначний. Авіаційнагалузьсприяєекономічному та соціальномупрогресу, впливаючи на розвиток туризму, торгівлі та поліпшеннястандартівякостіжиття. Сучаснаавіація – один з основнихспоживачіввуглеводневих палив нафтовогопоходження та, як наслідок, завдаєвідчутноїшкодидовкіллю, аджепродуктизгоранняавіаційних палив є джереломзабрудненняатмосфери. Крім того, емісія СО2 та іншихпарниковихгазівроблятьвагомийвнесок у глобальнузмінуклімату. У зв’язку з цимпровіднікраїнисвіту та міжнародніорганізаціїставлятьвимоги до розроблення та впровадженняальтернативнихавіаційних палив. Відповідно до вимогМіжнародноїасоціаціїповітряного транспорту (IATA) СО2 необхідноскоротити на 50% до 2050 р. Часткаавіаційнихбіопаливмаєдосягти 10% уже до 2017 р. Ще у 2008 р. провідніпредставникиавіаційноїгалузівизналинеобхідністьпідвищенняефективностівикористанняпаливаповітряних суден, щоексплуатуються на 1,5% до 2020.

Детальніше...

Вручення землевпорядникам дипломів бакалаврів 2016

6 липня 2016 року в актовій залі Національного авіаційного університету в урочистій обстановці відбулося вручення дипломів освітнього ступеню «бакалавр» студентам кафедри землеустрою та кадастру Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки. З вітальними словами до студентів звернулися заступники директора Інституту Олена Матвєєва, Ірина Матвєєва, Валентина Гроза та професор кафедри землеустрою та кадастру Мирон Ковальчук. Щиро вітаємо випускників-бакалаврів з урочистою подією! Бажаємо їм успішної вступної кампанії на п՚ятий курс та гарного літнього відпочинку!  Ми не прощаємося з вами, дорогі наші «бакалаври», а кажемо «до побачення», до зустрічі на п'ятому курсі!

Детальніше...

Землевпорядники НАУ знайомляться з землеустроєм території

4 липня 2016 року студенти та викладачі Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки відвідали міжнародний аеропорт «Бориспіль».
Завідувач кафедри землеустрою та кадастру Мирон Ковальчук, кафедри безпеки життєдіяльності Валентин Глива, заступник директора навчально-наукового інституту аеропортів Олена Бойко, співробітники кафедр та студенти 4 та 5 курсів напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» ознайомились з організацією та землеустроєм території аеропорту, організацією аварійно-рятувальних заходів на випадок надзвичайних ситуацій, розташуванням злітно-посадкових смуг аеропорту та будівель і споруд.
Начальник  служби власності, розвитку та планування території Олександр Золотій та провідний фахівець служби Володимир Дворник провели круглий стіл з питань землеустрою території аеропорту, відведення земельних ділянок, розвитку геоінформаційної системи аеропорту, проведення топографо-геодезичних робіт та перспектив розвитку  аеропорту згідно Державної програми розвитку до 2023 року.

Детальніше...

Захист дипломних робіт освітнього ступеня «спеціаліст» на кафедрі землеустрою та кадастру випускників інституту заочного та дистанційного навчання

21-22 червня 2016 року на кафедрі землеустрою та кадастру Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки відбулися захисти дипломних робіт освітнього ступеня «спеціаліст» випускників іституту заочного та дистанційного навчання.
Тематика дипломних робіт висвітлювала такі питання: геодезичні та землевпорядні роботи для встановлення меж населених пунктів, топографо-геодезичні та картографічні роботи при інвентаризації земель населених пунктів, відведення земельних ділянок у власність, формування ринкової ціни на земельні ділянки, нормативно грошова оцінка земель та ін.
Найбільш високий рівень теоретичної і практичної підготовки показали Безгін Антон, Калінська Олена, Капеліста Ірина.
Вітаємо випускників з успішним захистом дипломних робіт, присвоєнням їм освітнього ступеня «спеціаліст» та бажаємо успіхів у роботі.

Детальніше...

Захисти дипломних робіт і дипломних проектів на кафедрі землеустрою та кадастру 2016 року

23-24 червня 2016 року на кафедрі землеустрою та кадастру Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки відбулися захисти дипломних робіт і дипломних проектів освітніх ступенів «магістр» і «спеціаліст».
Тематика робіт і проектів охоплювала широке коло питань: проекти відведення земельних ділянок, нормативно-грошова оцінка земельних ділянок, ринкова вартість земель несільськогосподарського призначення, загрози земельним ресурсам, регулювання земельних відносин та оцінки земель, гармонізація орендних відносин з вимогами Євросоюзу,  ГІС-технології в землеустрої, ГІС-технології при організації територій земельно-майнових комплексів,моніторинг та охорона земель, нормування і стандартизація в галузі моніторингу та охорони земель; землеустрій земель авіаційного транспорту та ін.
Випускники показали високий рівень теоретичної підготовки і практичних навичок, здатність самостійно та на високому рівні вирішувати поставлені перед ними задачі.
Найбільш високий рівень продемонстрували Антипенко Тетяна, Бабич Олександр, Карлова Надія, Нагорна Лілія, Сивик Дарія, Тетерук Ірина, Филька Валентина, Шведа Валентина.
Ми випускаємо своїх студентів у велике життя з вірою та надією на краще, адже всі ці роки колектив кафедри вирощував у них паростки дружби, добра і любові, створював нового компетентного фахівця в галузі землеустрою та кадастру! Нехай щастить вам, наші дорогі випускники!

Детальніше...

Перебування делегації Національного університету Сан Агустин з Перу в НАУ

З 20 по 25 червня делегація представників з перуанського Національного університету Сан Агустин відвідала НАУ з офіційним візитом у відповідь на візит представників НАУ до Перу. Під час зустрічі було проведено переговори про подальшу співпрацю між НАУ та університетами Перу, підписано міжнародний договір про співпрацю між університетами. 23 червня було проведено науково-практичний семінар «Екобіотехнологія та біоенергетика», в якому брали участь представники з Перу та студенти і викладачі кафедри біотехнології ННІЕБ, кафедри хімії та хімічної технології, кафедри авіаційних двигунів, кафедри основ архітектури та дизайну.

Детальніше...

Екологічна практика у Кам’янці-Подільському.

На другому курсі майбутні фахівці спеціальності “Екологія та охорона навколишнього середовища” згідно з навчальним планом у червні проходять екологічну практику. Цього року студенти  групи ЕК-202 виїжджали на практику до міста Кам’янця-Подільського ( керівник - доц.. кафедри екології Білик Т.І.). Наших студентів гостинно приймав Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, з яким у нас укладено угоду про співпрацю. Базами практики були також Національний природний парк  “Подільські Товтри” і Хмельницький обласний державний проектно-технологічний центр охорони родючості грунтів та якості продукції. Для студентів були проведені практичні заняття, екскурсії до об’єктів природно-заповідного фонду, дослідження якості природних вод. Майбутні екологи ознайомилися з методами дослідження грунтів на забруднення важкими металами і радіонуклідами,  визначенням якості сільськогосподарської продукції, рекультивацією земель після видобутку вапняку, веденням “Літопису природи” в НПП “Подільські Товтри”, відвідали Еколого-натуралістичний центр учнівської молоді. На кафедрі екології (зав.кафедри  Бойченко С.В.) приділяється велика увага набуттю студентами практичних навичок у опануванні майбутньою професією.

Детальніше...

Презентація біотехнологічних розробок для авіації на виставках

Доцент кафедри біотехнології НН ІЕБ Валерій Карпенко, доцент кафедри авіаційних двигунів Володимир Козлов та заступник директора Вищого професійного училища НАУ Микола Коломієць разом зі студентами наприкінці травня прийняли учать у виставці технічної творчості учнівської молоді Солом’янського району та фестивалі технологій, винахідливості та креативності Kyiv Maker Faire.
На фестивалі було презентовано газодинамічний стенд для апробації роботи авіаційних двигунів на біопаливі та біореактор для отримання газового палива. Представлені наукові розробки викликали значний інтерес з боку відвідувачів фестивалю.

Детальніше...

Успішне проведення майстер-класу «Експериментальна хімія» в ННІЕБ

28 травня 2016 року в рамках проведення пробного ЗНО для учнів 10 класів у Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки проведено майстер-клас «Експериментальна хімія». Гості інституту із задоволенням та інтересом спостерігали й брали участь у цікавих хімічних дослідах.
Такі заходи підвищують заінтересованість учнів до природничих наук, допомагають зорієнтуватися у виборі майбутньої професії та навчального закладу.

Детальніше...

Студенти-біотехнологи на Днях Науки

14 травня студенти-біотехнологи 204 групи НН ІЕБ разом з куратором Віктором Лазарєвим та 404 групи з куратором Анною Дражніковою приймали участь у Днях Науки на базі Національного науково-природничого музею НАН України. Студенти проводили демонстрації та ознайомлювали усіх охочих з принципами культивування мікроорганізмів, технологіями отримання біопалива за допомогою мікроводоростей, методикою виділення генетичного матеріалу з клітин тощо. Також, доцент кафедри біотехнології Юлія Глушко проводила демонстрацію культури рослин in vitro.
Cтуденти мали можливість спілкуватися з молодими вченими та ознайомитися з напрямками роботи академії наук у природничій галузі.

Детальніше...

Всеукраїнська студентська олімпіада з біотехнології

Науково-практичний семінар «GIS – AeroUA-2016» - ще один крок до впровадження сучасних геоінформаційних технологій

14 квітня 2016 року кафедрою землеустрою та кадастру НАУ спільно з Державним музеєм авіації (Жуляни)та ГІС-Асоціацією був проведений науково-практичний семінар «GIS – AeroUA-2016», який присвячений впровадженню авіаційних системи та ГІС в Україні.
В семінарі взяли участь більше 70 державних та приватних підприємств та організацій, які займаються аерофотозйомкою, картографуванням територій, проектуванням нових і реконструкцією існуючих об'єктів, інспекцією технічного стану інженерних об'єктів, паспортизацією складних інженерних споруд, прогнозом і моніторингом надзвичайних ситуацій, створенням корпоративних геоінформаційнихсистем, візуалізацією і управлінням просторовими даними, землеустроєм та кадастром, містобудівним кадастром, використанням БПЛА, створенням ГІС, використанням даних дистанційного зондування землі, тощо.
На семінарі виступили заступник директора музею Василь Романенко, президент ГІС-Асоціації України Олександр Мельник, заступник директора Навчально-наукового інституту Аеропортів Олена Бойко, завідувач кафедри землеустрою та кадастру НАУ Мирон Ковальчук, доцент кафедри землеустрою та кадастру Петро Крельштейн, директор ДП «Геосистема» Анатолій Тетеря, заступник директора Українського державного проектно-технологічного  науково-дослідного інституту цивільної авіації «Украеропроект» Олександр Мітрошин,  директор ТОВ «КМС» Дмитро Мизін та представники інших організацій.

Детальніше...

«Україна – космічна держава»

7.04.2016 р. відбулася науково-практична конференція «Україна – космічна держава» яка була присвячена 55 річчю польоту першого космонавта Ю. Гагаріна в космос. На конференцію були запрошені студенти НАУ та шановні гості: Кузнєцов Е. І., перший космонавт України Каденюк Л. К., академік Яцків Я. С., генерал-лейтенант Олійник І. І., Лихоліт М. І., Осадчий О. В., Митрахов М. О.
Шановні гості розповідали в своїх доповідях про історію розвитку космічної галузі у світі та в Україні, про сучасні успіхи розвитку виготовлення космічної техніки в Україні.
Після виступу на конференції космонавта Леоніда Каденюка була представлена студентами четвертого курсу кафедри біотехнології Навчально-наукового Інституту екологічної безпеки (ННІЕБ) Гаврилюк Олесею Анатоліївною, Бєліковою Оленою Юріївною науково-дослідна робота «Вплив модельованої гравітації на ріст та дихання гороху за різної інтенсивності освітлення рослин».
Актуальність роботи була обумовлена тим що зростає інтерес світової спільноти до космічних об’єктів, в тому числі до Марсу. Проте неможливо здійснити пілотовану космічну експедицію  без рослин, бо вони є основними компонентами біорегенеративної системи. Рослини розглядаються як джерело їжі та кисню в біорегенеративних системах  життєзабезпечення довготривалих космічних місій (Місяць та Марс).
Метою роботи було встановити рівень адаптивних перебудов на морфологічному та метаболічному рівні організації рослин за умов низькосвітлового стресу в умовах модельованої мікрогравітації.
Проведення експерименту проводили на кліностаті в камері для культивування рослин. Під час проведення роботи встановлено, що за морфологічними ознаками рослини гороху, що зростали за умов модельованої мікрогравітації були подібними до таких в контролі, хоча і мали тенденцію до зменшення, як при достатньому освітленні, так і при його дефіциті. Найсуттєвіші зміни у морфології проростків, викликані кліностатуванням, полягають у зменшення довжини головного кореня – органу, що є гравічутливим.

Детальніше...

Відкрита лекція на тему "Types of organizational structure" з дисципліни "Economics and organization of biotechnological production"

08 квітня 2016 року в межах англопроекту в групі ФБ-404 була проведена відкрита лекція на тему "Types of organizational structure" з дисципліни "Economics and organization of biotechnological production" ("Економіка та організація біотехнологічних виробництв") з використанням мультимедійної техніки (у т.ч. слайдової презентації та відеофільмів, озвучених носіями англійської мови) і роздаткового матеріалу. Комісія доцентів кафедри іноземних мов за фахом Навчально-наукового Гуманітарного інституту, Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки та Навчально-наукового інситутуту Економіки та менеджменту високо оцінила актуальність теми лекції, методичну та наукову майстерність к.е.н., доцента Кузнєцової Тетяни Вікторівни, а також високий рівень англійської мови та твердих знань попередніх тем з даної дисципліни майбутніх біотехнологів.

Детальніше...

Засідання секції «Дистанційні аерокосмічні дослідження» XVI Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки».

6 квітня 2016 р. на кафедрі аерокосмічної геодезії відбулося засідання секції «Дистанційні аерокосмічні дослідження» XVI Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Політ. Сучасні проблеми науки».

З науковими доповідями виступили такі студенти і аспіранти:
Гебрин-Байди Л.В., НАУ
Застосування аерокосмiчних методiв для оцiнювання родючостi земель сiльськогосподарського призначення регiонiв Закарпаття
Науковий керівник - Железняк О.О., професор

Детальніше...

Свої наукові здобутки у галузі «Хімічні технології» представили в ННІЕБ НАУ студенти різних вищих навчальних закладів України

23-24 березня 2016 року в Національному авіаційному університеті відбувся 2-й етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук 2015/2016 н.р. у галузі «Хімічні технології» - підсумкова науково-практична конференція.
23 березня учасників з іншіх ВНЗ України було розміщено в студмістечку НАУ, а також проведено для всіх учасників екскурсію до Авіаційного навчального ангару в 11 корпусі, яка викликала велику зацікавленість і справила неймовірне позитивне враження на гостей.
24 березня на базі кафедр хімії і хімічної технології та екології відбулись засідання секцій конкурсу, на яких було представлено кращі наукові роботи, відібрані серед 41 надісланих на конкурс з 18 ВНЗ України. Конкурсна комісія серед заслуханих 18 доповідей 21 автора — студентів з 10 ВНЗ України визнала кращими такі роботи:

Детальніше...

До уваги абітурієнтів!

Національний авіаційний університет запрошує абітурієнтів, випускників ЗНЗ та коледжів на виставку-презентацію Науково-навчальних інститутів (факультетів, кафедр), що відбудеться 12 квітня 2016 р. в Центрі культури та мистецтв з 13.00 до 15.00. за адресою: проспект Космонавта Комарова, 1.

Запрошення на Міжнародну спеціалізовану виставку «Освіта та кар’єра – 2016»

14–16 квітня 2016 р. у приміщенні Національного центру ділового та культурного співробітництва «Український дім» (вул. Хрещатик, 2) відбудуться: щорічна Міжнародна спеціалізована виставка «Освіта та кар’єра – 2016» та виставка закордонних навчальних закладів «Освіта за кордоном».
Організаторами виставки запрошені учні старших класів, випускники минулих років, їх батьки та студенти. Учасниками є українські та закордонні навчальні заклади. У виставці «Освіта за кордоном» будуть представлені більше 70 вузів з різних країн світу.
Відвідувачі матимуть можливість взяти участь у тематичних семінарах, конференціях, круглих столах та презентаціях, запропонованих представниками освітніх концернів, коледжів, підготовчих програм і університетів.
З програмою виставки можна буде детально ознайомитися після 1 квітня на сайті www.osvitainfo.com.ua
Виставка працює: 14–15.04.2016 р. з 11.00 до 18.00 та 16.04.2016 р. з 11.00 до 17.00. Вхід вільний.
Шановні колеги! Запрошуємо відвідати виставку.

Містер Інституту екологічної безпеки 2016

23 березня в нашому інституті відбулося свято!  Дуже тішить, що після трирічної перерви знову проведено конкурс «Містер Інституту екологічної безпеки».
Вечір був чудовий, емоції – незабутні, виступи – цікаві й творчі, а самі учасники – сміливі, талановиті та креативні!
Хочу подякувати студентській раді нашого інституту за те, що зуміли організувати та подарувати нам таке захоплююче свято! Я пишаюся вами!

Детальніше...

Перемога екологів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

З 16 по 18 березня 2016 р. у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка проводився другий тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук 2015-2016 н.р. за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека», у якому взяли участь студенти Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки. Конкурсна комісія заслухала 99 доповідей фіналістів, які представляли 67 вищі навчальні заклади. За результатами підсумкової науково-практичної конференції 1 місце і диплом 1 ступеню отримали Вархоляк М. і Карташ Ю. за наукову роботу на темуІмунотоксичність нітрозамінів при їх утворенні з попередників (науковий керівник - доцент кафедри екології, к.б.н. Білик Т.І.).

Детальніше...

Захист дисертацій у спеціалізованій вченій раді Д 26.062.09 в 2016 році

17-18 березня 2016 року у спеціалізованій вченій раді Д 26.062.09 під керівництвом Запорожця Олександра Івановича – професора кафедри безпеки життєдіяльності, доктора технічних наук, директора Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки НАУ пройшло сесійне засідання. До захисту було представлено дисертації:
- Провідного інженера Випробувального центру Державного підприємства Науково-дослідного інституту нафтопереробної та нафтохімічної промисловості «МАСМА» Велігорської Юлії Володимирівни на тему «Синтез і властивості високотемпературних олеомастил» на здобуття наукового ступеня к.т.н. за спеціальністю 05.17.07– хімічна технологія палива і паливно-мастильних матеріалів; науковий керівник – Железний Л.В.  к.х.н., с.н.сп. відділу поверхнево-активних речовин Інституту біоорганічної нафтохімії НАН України; офіційні опоненти: Гринишин О.Б., д.т.н., професор кафедри хімічної технології переробки нафти і газу Національного університету «Львівська політехніка» та Курбатова М.В., к.т.н., керівник лабораторії ТОВ «Транспортні мережі».

Детальніше...

«Березневі паростки» в Інституті екологічної безпеки

Закінчилися «Березневі паростки 2016». Свято пройшло, згасли емоції. Всі старалися перемогти. Але… Конкурс…
Пишаюся тим, що все життя займаюся педагогічною діяльністю. Сміливо можу сказати, що про вибір професії не шкодувала ні дня, і не проміняла б її на жодну іншу. Роками, спостерігаючи як підростаютьтазмінюються покоління, продовжую навчатися разом з ними та набираюся нового досвіду. Хвилююся, коли у моїх дітей щось не задається, і радію, коли все налагоджується.
Щиро бажаю кожному милосердної та благодатної долі, і навіть якщо на життєвому шляху зустрінуться труднощі, впевнена, вони їх з легкістю подолають.
Дякую всім дівчаткам-першокурсницям, які так блискуче виступали!!! І всім – хто їх підтримував!
Ірина Матвєєва

Детальніше...

День відкритих дверей в навчально-науковому інституті Екологічної безпеки

12 березня 2016 року в ННІЕБ відбувся День відкритих дверей. Майбутнім абітурієнтам були цікаво представлені можливості навчання в ННІЕБ за такими спеціальностями: «Екологія», «Біотехнології та біоінженерія», «Хімічні технології та інженерія», «Геодезія та землеустрій», «Цивільна безпека».

Детальніше...

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» 2015/2016 н.р.

Шановні учасники ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології»!!!

За підсумками І етапу (рецензування) ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» 2015/2016 н.р. (далі - Конкурс) на нагородження претендують наступні студенти:

ПІБ автора

ВНЗ, який прислав роботу

1.

Приткіна Марія Сергіївна
Чефранов Євген Вікторович

Національний технічний університет «ХПІ»

2.
3.

Цівун Денис Андрійович

НТУУ «КПІ»

3.

Прус Вікторія Валеріївна

4.

Люц Вікторія Анатоліївна

5.

Демченко Тетяна Вячеславівна

ДВНЗ УДХТУ

6.

Арлахова Анна Сергіївна

7.

Денідко Олександріна Анатоліївна

8.

Кіндрич Валерія Петрівна

9.

Бучковець Сергій Олексійович
Гудзовський Андрій Миколайович

Сумський державний університет

10.
11.

Ведмедера Володимир Сергійович
Кремнєв Олександр Васильович

12.
13.

Білокур Дарина Олександрівна

Сумський державний педагогічний університет ім.А.С.Макаренка

14. 

Смотрова Наталія Миколаївна

15. 

Шпирка Ірина Іванівна

Національний університет «Львівська політехніка»

16. 

Крадожон Володимир Анатолійович

Національний університет цивільного захисту України

17. 

Айрапетова Валерія Володимирівна

Національний університет харчових технологій

18. 

Чумак Вікторія Миколаївна

Східноукраїнський національного університет ім.В.Даля

19. 

Бодачівський Юрій Станіславович

Національний авіаційний університет

20. 

Гайдей Анастасія Сергіївна
Фурса Тетяна Олександрівна

21. 
22. 

Ільченко Артем Ярославович

Детальніше...

Всеукраїнська науково-практична конференція «Сучасні технології землеустрою, кадастру та управління земельними ресурсами»

Екологи підбивають підсумки підготовки кадрів

З 8 по 11 лютого 2016 року на кафедрі екології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки відбулася державна атестація випускників денної форми навчання зі спеціальності 7/8.04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища». Захист дипломних робіт майбутніх фахівців-екологів приймала фахова державна екзаменаційна комісія на чолі з відомим фахівцем з питань екологічної безпеки та сталого розвитку Головою Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Тетяною Валентинівною. До складу екзаменаційної комісії входили завідувач кафедри екології професор Бойченко С.В., професор  Саєнко Т.В., доценти Ястремська Л.С., Карпенко В.І. та Васильченко О.А.
Представлені роботи охоплювали широке коло сучасних актуальних екологічних проблем та містили цінні інженерні рішення їх вирішення.
За оцінками Тимочко Т.В. колектив кафедри виховав ще одну достойну зміну фахівців-екологів.
Сподіваємось, що доробки наших випускників знайдуть своє місце у вирішенні нагальних екологічних завдань України.

Детальніше...

Зміцнення співпраці у контексті хіммотологіічних новацій

В останні роки УкрНДНЦ хіммотології і сертифікації ПММ і ТР (Центр) проводяться наукові дослідження щодо розроблення альтернативних авіаційних палив. Після успішних лабораторних досліджень нових авіаційних палив наступним кроком мають стати їх стендові експлуатаційні випробування. У рамках реалізації цього етапу роботи відбулася зустріч представників Центру, кафедри екології ННІЕБ та кафедри авіаційних двигунів ННАКІ з представниками ДП Завод 410 цивільної авіації. Під час зустрічі було обговорено аспекти проведення випробувань нових авіаційних палив на стендових повітряно-реактивних двигунах, що знаходяться на території заводу.
Тож сподіваємося на плідну та успішну співпрацю!

Детальніше...

Впровадження механізму децентралізації влади в Україні

17 грудня в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбувся круглий стіл на тему: «Децентралізація влади в Україні», під час якого обговорено особливості впровадження реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади.
В обговоренні взяли участь відповідальна за навчально-виховну роботу ННІЕБ – Матвєєва І.В., старший наставник інституту Тихенко О.М., голова студентської ради – Гнатишина Ольга, командири та наставники навчальних груп.
Перш за все учасники круглого столу визначили що саме означає термін «децентралізація влади». Згідно тлумачного словника сучасної української мови – це система управління, за якої частина функцій центральної влади переходить до місцевих органів самоуправління; скасування або послаблення централізації. Децентралізація – це процес розширення і зміцнення прав та повноважень адміністративно-територіальних одиниць або нижчих органів та організацій при одночасному звуженні прав і повноважень відповідного.

Детальніше...

Продовження традицій українсько-польської освітньої співпраці

15 грудня 2015 року на кафедрі екології Навчально-наукового Інституту екологічної безпеки відбулася чергова зустріч з уповноваженою ректора Опольського університету з міжнародної співпраці Людмилою Кашко та професором кафедри біосистематики Аркадієм Новаком.
Колеги з польського вишу спілкувалася з провідними доцентами  Навчально-наукового Інституту екологічної безпеки В. Грозою та І. Матвєєвою, завідувачем кафедри екології С. Бойченком та іншими науково-педагогічними співробітниками кафедри екології. Під час зустрічі було представлено провідні наукові напрями Ополькського університету та кафедри екології НАУ. Колеги обговорили подальшу співпрацю та реалізацію спільних освітніх проектів, зокрема, обмін студентами, участь студентів НАУ у програмах мобільності, розроблення спільних навчальних курсів та навчання у літній мовній школі. Особливу увагу на цій зустрічі було приділено розвитку наукової співпраці, а саме спільній участі у європейських проектах у рамках програми «Горизонт 2020», організації спільних наукових досліджень, обміну аспірантами та докторантами та взаємній участі у майбутніх конференціях та конкурсах.

Детальніше...

І Всеукраїнський конкурс студентів і молодих вчених «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні»

3 грудня на кафедрі екології під егідою Міністерства освіти і науки України, за підтримки Українського науково-дослідного та навчального центру хіммотології і сертифікації паливно-мастильних матеріалів і технічних рідин та Науково-технічної спілки хіммотологів відбувся семінар за результатами Всеукраїнського конкурсу «Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні».
На семінарі були заслухані роботи переможців конкурсу. За результатами конкурсу учасники були відзначені дипломами та нагороджені цінними подарунками.
Детальний звіт про проведення семінару та світлини розміщені на веб-сторінці конкурсу.

Детальніше...

День відкритих дверей у Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки

28 листопада 2015 року відбувся День відкритих дверей у Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки. Майбутнім абітурієнтам цікаво та яскраво були представлені можливості навчання в ННІЕБ за такими напрямками підготовки: «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування», «Біотехнологія», «Хімічна технологія», «Геодезія, картографія та землеустрій», «Цивільний захист».

Детальніше...

Відвідання хіміками ХП-505 фахових виставок

20 жовтня 2015 року група ХП-505 разом з куратором та друзями з ХС-206 і ХП-405 відвідали VIII Міжнародну спеціалізовану виставку комплексного забезпечення лабораторій «LAB CompLEX», а 22 жовтня побували на 18-й Міжнародній виставці нафтогазової промисловості «Нафта і газ 2015».
За ці два цікавих дні ми ознайомились з оснащенням, інструментами, витратними матеріалами, приладами сучасних лабораторій (аналітичними, контрольно-вимірювальними тощо), новітнім обладнанням для обліку і контролю якості енергоресурсів, технологіями їх переробки і транспортування, розвідки і розробки родовищ, а також системами автоматизації, ІТ та іншими послугами для галузі. Студентам вдалося зануритись в атмосферу своєї професії,  поспілкуватися з представниками і фахівцями українських та іноземних фірм, компаній, закладів, періодичних видань, отримати багато позитивних вражень, розширити свій професійний кругозір та намітити можливості для подальшого працевлаштування.

Детальніше...

День відкритих дверей Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки

28 листопада 2015 року
о 12.00  запрошуємо на  День відкритих дверей
Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки
В інституті здійснюється підготовка фахівців освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Спеціаліст»  та «Магістр» за напрямами:

 • ЕКОЛОГІЯ, ОХОРОНА НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА ТА ЗБАЛАНСОВАНЕ ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ
 • БІОТЕХНОЛОГІЯ
 • ХІМІЧНА ТЕХНОЛОГІЯ
 • Геодезія, КАРТОГРАФІЯ та землеустрій
 • Цивільний захист

За напрямами підготовки „Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування” та „Біотехнологія” проводиться набір студентів у групи з вивченням усіх навчальних дисциплін  англійською мовою.
Усіх зацікавлених чекаємо за адресою:

м. Київ, пр. Космонавта Комарова 1, навчальний корпус № 5, аудиторія 5.601. Телефон для довідок: 406-78-90.

Відвідування спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика –2015»

10 листопада 2015 року студенти групи ІЕБ-107, які навчаються за спеціальністю "Хімічні технології альтернативних енергоресурсів" разом з наставником групи О.М. Тихенко та доцентом кафедри екології Л.М. Черняк відвідали VIII Міжнародну спеціалізовану виставку «ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ. ВІДНОВЛЮВАНА ЕНЕРГЕТИКА – 2015», яка проходила у Міжнародному виставковому центрі.
Надзвичайно цікавими були стенди в області ефективного використання паливно - енергетичних ресурсів, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива.
На стендах підприємств-учасників виставки можна було ознайомитися з кращими зразками енергозберігаючого обладнання, матеріалів для промисловості та побуту, технологіями використання альтернативних видів палива та відновлюваних джерел енергії тощо.

Детальніше...

Захист кандидатської дисертації Коломієць Світлани Володимирівни

27 жовтня 2015 о 15:00 відбудеться захист кандидатської дисертації 

СТРУКТУРА МЕТЕОРНОГО КОМПЛЕКСУ ВИСОКОЕКСЦЕНТРИЧНИХ ОРБІТ СОНЯЧНОЇ СИСТЕМИ 
ЗА РЕЗУЛЬТАТАМИ РАДІОЛОКАЦІЙНОГО ЗОНДУВАННЯ АТМОСФЕРИ В ХАРКОВІ

Коломієць Світлани Володимирівни
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.062.13. 
Із текстом автореферату та дисертації можна ознайомитись у бібліотеці НАУ та за цим посиланням.

Конкурс «Майстер Шеф»

29 жовтня 2015 року Студентська рада Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки спільно зі Студентською радою гуртожитку № 8 Студмістечка НАУ провели конкурс «Майстер Шеф».
Це був незвичний захід, адже його учасницями стали красуні, які невдовзі братимуть участь у конкурсі «Міс ННІЕБ». Дівчата повинні були приготувати страву десертного меню. Конкурсантки вразили присутніх винахідливістю: в умовах гуртожитку приготували неперевершені ласощі. Члени журі проводили оцінювання за трьома критеріями: презентація, оформлення та смакові якості страви.
Перемогу здобула Чернишова Аліна (ХП-105). Її млинці з шоколадно-банановою помадкою були просто неймовірними.
Дійство супроводжувалося цікавими конкурсами серед глядачів: хто швидше оббере картоплю виделкою, як готувати салат «Білочка» і т. і. Протягом заходу присутні могли дегустувати печиво та чай, а після – всі насолоджувалися солодощами, що приготували дівчата.
Найближчим часом очікуйте від нашого студентського активу теплих затишних зустрічей, бо наближаються морози, а грітися треба)

Детальніше...

Найкращі київські студенти отримали премії та стипендії Київського міського голови

Напередодні Міжнародного дня студента 22 жовтня 2015 року студенти Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки взяли участь у заході з нагоди вручення 60 премій та 150 стипендій Київського міського голови студентам вищих навчальних закладів міста Києва I-IV рівнів акредитації за успіхи у навчанні та активну громадську діяльність.
Сертифікати отримали студенти університету, в тому числі й представники нашого інституту – Лапань Оксана (кафедра екології) та Дем’янова Яна (кафедра біотехнології).
Студентська молодь мала чудову можливість поспілкуватися з Київським міським головою Віталієм Кличком, поставити актуальні для молоді запитання та зробити спільні фото на згадку.

Детальніше...

Новітні досягнення біотехнології та нанофармакології

22 - 23 жовтня 2015 р. відбудеться ІІІ Міжнародна науково-практична конференція "Новітні досягнення біотехнології та нанофармакології", яка присвячена 10-річчю кафедри біотехнології Національного авіаційного університету та 175-річчю кафедри фармакології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця. Запрошуємо всіх бажаючих.

Група ФБ-104 відвідала Музей Національного авіаційного університету та Державний музей авіації

Студенти першого курсу, група ФБ-104, кафедри біотехнології Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки на чолі з наставником Карпенко В.І. відвідали Музей Національного авіаційного університету та Державний музей авіації, де ознайомилися з історією Національного авіаційного університету та етапами розвитку авіації  в Україні.
Студенти ознайомилися з великою експозицією військових та цивільних літаків, гелікоптерів, з безпілотною авіацією.  Студенти мали можливість ознайомитися з характеристиками літальних апаратів, побувати в кабінах літаків, потримати штурвал літака, ознайомитися з оснащенням кабіни пілотів.
Студенти дізналися про суттєвий внесок українських конструкторів літаків в розвиток світової авіації. Цікаво, що тільки дві країни в світі – США та Україна – здатні повністю самостійно виготовляти сучасні літальні апарати.
Студентів було поінформовано, що в НАУ проводиться науково-технічна діяльність не тільки в авіаційному напрямку, також здійснюються космічні розробки. 

Детальніше...

Дебют першокурсника 2015

21 жовтня 2015 року в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки відбулося велике свято – «Дебют першокурсника ННІЕБ-2015». Майже два місяця першокурсники готували свою програму. Три команди – «Абсурд» (команда-дует дівчат-екологів), «Original mix» (тріо дівчат з нової спеціальності «цивільний захист») та «Разносторонее мышления» (збірна геодезистів та  біотехнологів) – впродовж вечора дарували залу веселі жарти та позитивні емоції. Команди змагалися між собою в таких конкурсах – «візитка», «біатлон» та «музичний конкурс». Перемогу здобула команда «Original mix», другими стали «Абсурд», і третє місце зайняли "Разносторонее мышления ". Журі також визначили переможців у різних номінаціях. Так «кращим конферансьє» стала Назаренко Анна, «краща жіноча роль» дісталася Петренко Аріні, а «краща чоловіча роль» - Коваленку Леоніду. Наші «мінуса» зробили перший крок до творчого богемного життя університету. Тож бажаємо їм наснаги та нових творчих звершень.

Детальніше...

Традиційне упорядкування "Зеленої алеї" екологами університету

19 жовтня 2015 року на чолі з завідувачем кафедри екології професором Бойченком С.В. студенти-екологи групи ЕК-101 Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки посадили ще одне дерево в алеї кафедри екології біля спортивного комплексу університету. На закладі були присутні наставник групи доцент кафедри екології С.М. Маджд та О.М. Тихенко – старший наставник інституту.
Цією акцією першокурсники долучилися до традиції кафедри – висаджувати саджанці та доглядати за ними протягом усього навчання в університеті.

Детальніше...

Національний авіаційний університет – мій вдалий вибір

30 вересня 2015 року студенти групи ЕК-101 разом зі своїм наставником, доцентом кафедри екології С.М. Маджд, під час години корпоративної культури дискутували на тему: «Національний авіаційний університет – мій вдалий вибір». В обговоренні проблеми взяла участь О.М. Тихенко – старший наставник Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки.
На парі студенти ознайомились з історією та традиціями університету, інституту й кафедри екології. Під час навчання студенти-екологи набувають знання з питань екології та раціонального природокористування в державних, приватних і громадських організаціях і установах, з питань охорони атмосферного повітря, вод і земель, екологічного контролю, експертизи та аудиторської інспекції на території України, в митних службах і на кордонах нашої країни. 
Немає сумніву, що Національний авіаційний університет – вдалий вибір для молодих людей.

Детальніше...

Екологи на 7 з`їзді Гідроекологічного товариства України

5 жовтня розпочав роботу 7 з`їзд Гідроекологічного товариства України, в якому беруть участь викладачі і студенти кафедри екології Навчально-наукового інституту екологічної безпеки.
Програма з`їзду, який триватиме до 8 жовтня, передбачає пленарні доповіді, секційні засідання, а також проведення екскурсій по Національному еколого-натуралістичному центру, на базі якого він відбувається. Майбутнім екологам важливо вже під час навчання дізнатися від провідних науковців про першорядні задачі у галузі охорони навколишнього середовища, які їм доведеться невдовзі вирішувати.

Детальніше...

Перегляд короткометражних фільмів в Інституті екологічної безпеки

24 вересня 2015 року Студентською радою Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки в імпровізованому «літньому» кінотеатрі під відкритим небом було організовано вечірній перегляд короткометражних фільмів. 
Подія відбулася біля 4-го навчального корпусу. Атмосфера заходу була дуже тепла та затишна. «Кінотеатр» відвідало близько сотні глядачів. Присутніми були не лише студенти університету. Нашим маленьким глядачам надзвичайно сподобався такий «кінопоказ». Усіх бажаючих пригощали чаєм та порцією мотивуючих стрічок.
Це був пробний показ, плануємо повторити ще не раз таке дійство)
Вдячні за допомогу на підтримку Дирекції ННІЕБ, Профкому НАУ, ТОСА ННІЕБ та СР ННІЕБ.

Детальніше...

Екскурсія до найбільшого авіаційного навчального ангару Європи

Студенти групи АП-107 Навчально-наукового інституту Екологічної безпеки разом з наставником групи О.М. Тихенко та доцентом кафедри екології І.Л. Трофімовим відвідали ангарний комплекс НАУ.
Студенти були вражені унікальною спорудою на території начального закладу.  Здивував і парк представленої авіаційної техніки. У ангарі розміщені літальні апарати широкого спектру конструктивних схем, різних періодів розробки та експлуатації. Це літаки: АН-24, Ту-154, Як-42, Л-410, АН-2; вертольоти: Мі-8, Мі-2, Мі-4, Ка-26. Цікаво також було подивитися на препаровані літальні апарати та представлені газотурбінні авіаційні двигуни Д-20П, НК-12МВ, НК-8-2у.

Детальніше...

Відвідування студентами 1-го курсу ННІЕБ виставки “Зброя та безпека - 2015”

22 вересня 2015 року студенти 1-го курсу Навчально-наукового Інституту Екологічної безпеки НАУ, напрям підготовки «Цивільний захист», у супроводі викладачів кафедри Безпеки життєдіяльності Халмурадова Б.Д. та Кічатої Н.М. відвідали XII Міжнародну спеціалізовану виставку «Зброя та безпека-2015», яка проходила у Міжнародному виставковому центрі на «Лівобережній».
Виставка представлена багатьма стендами, технікою, авіацією. Студенти прослухали лекцію з надання першої невідкладної допомоги, побачили прийоми серцево-легеневої реанімації на тренажері-манекені дорослого. Цей грандіозний захід дозволив відчути ступінь захисту як окремої особи так і держави в цілому, що сьогодні є досить актуальним.

Детальніше...

Науковий початок навчального року в навчально-науковому інституті екологічної безпеки

17 вересня в Навчально-науковому інституті Екологічної безпеки спільно з Українським науково-дослідним і навчальним центром хіммотології і сертифікації ПММ і ТР відбулося перше у 2015-2016 н.р. засідання постійно діючого міжкафедрального науково-технічного семінару.
У роботі семінару взяли участь професори О. Запорожець, С. Бойченко, Ю. Білокопитов, В. Ледовських,  О. Кузнєцова, О.Вовк, О. Матвєєва, доценти І. Матвєєва, Л. Черняк, І. Трофімов, С. Маджд та інші.
З доповідями про результати наукових досліджень на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.07 «Хімічна технологія палив та пально-мастильних матеріалів» виступили: асистент кафедри екології ННІЕБ Анна Яковлєва та асистент кафедри хімії і хімічної технології ННІЕБ Олена Спаська.
Здобувачі отримали цінні рекомендації та поради.
В добру путь молоді науковці!

Детальніше...

Посвята у сім’ю інституту екологічної безпеки

02 вересня 2015 року в актовій залі НАУ відбулася зустріч студентів 1 курсу Навчально-наукового інституту екологічної безпеки з директором  - Запорожцем О.І. На зустрічі також були присутні заступники директора, завідувачі кафедр та наставники груп.
Дуже цікавою та захоплюючою була розповідь директора про сьогодення та історію Національного авіаційного університету.
Вітаємо першокурсників зі вступом до НАУ та у дружній сім’ї нашого інституту, зичимо успіхів у навчанні, наснаги та натхнення!

Детальніше...

Захист кандидатської дисертації Черемниха Сергія Олеговича

15 вересня 2015 о 13:00 відбудеться захист кандидатської дисертації 

ДОСЛІДЖЕННЯ СПОРАДИЧНИХ І УЛЬТРАНИЗЬКОЧАСТОТНИХ ПРОЦЕСІВ У ВНУТРІШНІЙ МАГНІТОСФЕРІ ЗЕМЛІ

Черемниха Сергія Олеговича
на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.062.13. 
Із текстом автореферату та дисертації можна ознайомитись у бібліотеці НАУ та за цим посиланням.
Відгуки офіційних оппонентів: Відгук №1, Відгук №2.

Перелік програмних питань з дисциплін, які виносяться на співбесіду для вступу на старші курси (ОКР "Бакалавр") кафедри екологія

«Вступ до фаху»

 1.  Мета і задачі курсу, програмні і кваліфікаційні вимоги до спеціаліста.
 2.  Структура екосистем і основні задачі сучасної екології.
 3.  Співвідношення основних понять в природоохоронній справі.
 4.  Коротка історія розвитку екології.
 5.  Проблеми моніторингу.
 6.  Загальні вимоги до спеціаліста.
 7.  Основи багатоступеневої підготовки спеціаліста у вищих навчальних закладах.
 8.  Практика підготовки еколога.
 9.  Основні напрямки сучасних екологічних досліджень.
 10.  Вибір теми, аналіз і оформлення наукової роботи.

  Детальніше...

Перелік програмних питань з дисциплін, які виносяться на фахове вступне випробування ОКР "Магістр" та "Спеціаліст" кафедри екологія

«Загальна екологія»

 1. Що являється основною причиною евтрофування водних об'єктів суші?
 2. Відповідно до якого закону два різних види з однаковими екологічними потрібностями не можуть одночасно займати одну і ту ж екологічну нішу?
 3. Як називається характеристика, що відображає ступінь насиченості водних об'єктів органічними речовинами?
 4. Як називаються організми, які здатні пристосовуватися до широкого коливання екологічного фактору?
 5. Що є основною причиною рибних заморів?
 6. Які найбільш характерні вторинні компоненти фотохімічного смогу?
 7. Як називається комбінація екологічних факторів та їх режимів у межах однорідної ділянки зовнішнього середовища?
 8. Які «парникові гази» відіграють основну роль в збільшенні середньої температури земної поверхні?
 9. Що таке рекультивація земель?
 10. Як називається послідовна зміна одних біоценозів іншими на певному біотопі?

  Детальніше...

Наукове завершення навчального року в Інституті екологічної безпеки

25 червня в Інституті екологічної безпеки спільно з Українським науково-дослідним і навчальним центром хіммотології і сертифікаціїх ПММ і ТР відбулося заключне у 2014-2015 н.р. засідання постійно-діючого міжкафедрального науково-технічного семінару.
У роботі семінару взяли участь професори Запорожець О. І., Бойченко С. В., Білокопитов Ю. В., Поп Г. С., Кузнєцова О. Я., Саєнко Т. В., Матвєєва О.Л., доценти Трачевський В. В., Дудар Т. В., Матвєєва І. В., Шаманський С. Й., Черняк Л. М., Трофімов І. Л., Радомська М. М., Павлюх Л. А. та ін.
З доповідями про результати наукових дослідженьна здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.17.07  «Хімічна технологія палив та пально-мастильних матеріалів» виступили: молодший науковий співробітник Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії Гайдай Ольга Олександрівна та асистент кафедри хімії і хімічної технології ІЕБ Зозуля Лариса Андріївна.
Відповідно до порядку денного з доповіддю про  екологічну безпеку об'єктів водного середовища в межах площ полігонів твердих побутових відходів виступив інженер кафедри інженерної екології Інституту енергозбереження та енергоменеджменту НТУУ "КПІ" Колунаєв Євген Володимирович.
Доповіді викликали великий науковий інтерес та широке обговорення серед присутніх. Здобувачі отримали цінні рекомендації та поради.

Детальніше...

Графік проведення фахової вступної співбесіди вступників на навчання за програмою підготовки фахівців ОКР "Бакалавр" Інститут екологічної безпеки


пор.

Напрям підготовки

Кафедра

Форма навчання

Дата

Час
проведення

Аудиторія

1.

6.040106 Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування

Екології

денна

28.07.2015

10-00

5.608

заочна

10.07.2015
10.08.2015

10-00

5.608

2.

6.051301 Хімічна технологія

Хімії і хімічної технології

денна

28.07.2015

10-00

12.210

заочна

10.07.2015
11.08.2015

9-00

12.214

3.

6.051401 Біотехнологія

Біотехнології

денна

27.07.2015

10-00

5.713

заочна

10.07.2015
10.08.2015

10-00

5.713

4.

6.080101 Геодезія, картографія та землеустрій

Землеустрою та кадастру

денна

27.07.2015

12-00

3.523

заочна

10.07.2015
12.08.2015

11-00
9-00

3.523

5.

6.080101 Геодезія, картографія та землеустрій

Аерокосмічної геодезії

денна

31.07.2015

10-00

3.605

Молодь і прогрес у раціональному природокористуванні-2015

Шановні колеги!
Національний авіаційний університет, Інститут екологічної безпеки, кафедра екології запрошують до участі у І Всеукраїнському конкурсі
«МОЛОДЬ І ПРОГРЕС У РАЦІОНАЛЬНОМУ ПРИРОДОКОРИСТУВАННІ-2015»
До участі в конкурсі запрошуються представники екологічних організацій, інститутів та науково-дослідних установ у сфері охорони навколишнього середовища та ресурсозбереження, Національної академії наук, технікумів, вищих навчальних закладів України віком до 35 років.
До розгляду приймаються конкурсні роботи - наукова розробка, технічний реферат, патентна розробка, монографія, стаття та ін. - виконані українською, російською або англійською мовами.

Детальніше...

До всесвітнього дня охорони навколишнього середовища

5 червня відзначається Всесвітній день охорони навколишнього середовища, мета якого привернути увагу світової спільности до проблем навколишнього середовища та сприяти розумінню того, що основною рушійною силою природоохоронних заходів є людський фактор.
З цієї нагоди викладачі та студенти на чолі із завідувачем кафедри екології ІЕБ Бойченко С.В. долучилися до природоохоронної акції Всеукраїнської екологічної ліги «Здай лампу – збережи природу» та організували традиційний флешмоб «Ми за чисте навколишнє середовище».
В Інституті екологічної безпеки, на кафедрі екології триває екологічний проект «Здай батарейку – врятуй навколишнє середовище». Він започаткований у рамках Національної програми Міністерства екології та природних ресурсів України зі збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення під назвою «Викидай правильно!». 
Нагадуємо, що пункти прийому використаних батарейок та акумуляторів організовані на кафедрі екології  (аудиторія 5.613) та УкрНДНЦ  (аудиторія 1.402).
Acquirit qui tuetur — що зберігаєш, те і маєш!
Саме від нас залежить наше майбутнє!

Детальніше...

Графік проведення фахових вступних випробувань вступників на навчання за програмою підготовки фахівців ОКР "Спеціаліст" ("Магістр") Інститут екологічної безпеки


пор.

Спеціальність

Кафедра

Форма навчання

Дата

Час
проведення

Аудиторія

1.

7/8.04010601 Екологія та охорона навколишнього середовища

Екології

денна

08.07.2015
18.08.2015

10-00

5.608

заочна

10.07.2015
10.08.2015

10-00

5.608

2.

7/8.05130105 Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів

Хімії і хімічної технології

денна

08.07.2015
18.08.2015

9-00

12.211

заочна

10.07.2015
11.08.2015

9-00

12.214

3.

7/8.05130108 Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів

денна

08.07.2015
18.08.2015

9-00

12.211

4.

7/8.05140103 Фармацевтична біотехнологія

Біотехнології

денна

10.07.2015
17.08.2015

10-00

5.713

заочна

10.07.2015
10.08.2015

10-00

5.713

 

7/8.05140105 Екологічна біотехнологія та біоенергетика

денна

10.07.2015
17.08.2015

10-00

5.713

5.

7/8.08010103 Землеустрій та кадастр

Землеустрою та кадастру

денна

10.07.2015
22.08.2015

11-00

3.523

заочна

10.07.2015
12.08.2015

11-00
9-00

3.523

6.

7/8.08010105 Геоінформаційні системи і технології

Аерокосмічної геодезії

денна

09.07.2015
21.08.2015

11-00

3.506

Екологи взяли участь у роботі інформаційно-практичного семінару "Нові екотехнології водовідведення"

26 травня 2015 року співробітники кафедри екології ІЕБ доцент Сергій Шаманський та аспірант Марія Кравець відвідали інформаційно-практичний семінар «Особливості проектування сучасних систем водовідведення. Нові технології. Нові матеріали. Європейський досвід». Семінар відбувся у приміщенні Громадської організації «Міжнародна асоціація термоенергетичних компаній» (ГО «МАТЕК»).
З презентаційною доповіддю виступили президент ГО «МАТЕК», заслужений енергетик України Дмитро Чубенко, віце-президент ГО «МАТЕК», кандидат технічних наук Іван Ландарь. Доповіді присвячені використанню керамічних труб в системах водовідведення та особливостям технології монтажу та експлуатації керамічних труб. Іван Ландарь продемонстрував зразок трубного з’єднання фірми Steinzeug-Keramo GmbH.
У виступі директор Інституту промислової екології Олександр Сігал звернув увагу на складну екологічну ситуацію в Україні, завдання, які ставляться перед країною щодо покращення цієї ситуації в світлі підписання спільних документів з Європейським Союзом та на необхідність пошуку нових, більш екологічних технологічних рішень. Використання керамічних труб в народному господарстві, на його думку, має добрі перспективи.

Детальніше...

Графік проведення вступного випробування з іноземної мови для вступу на навчання за ОКР «Магістр»

Дата

Час

аудиторія

Спеціальність

01.07.2015

12:00

8.1102

8.04010601 Екологія та охорона навколишнього середовища

01.07.2015

14:00

8.1102

8.05140103 Фармацевтична біотехнологія
8.05140105 Екологічна біотехнологія та біоенергетика

30.06.2015

12:00

8.1102

8.05130105 Хімічні технології палива та вуглецевих матеріалів

30.06.2015

14:00

8.1102

8.08010103 Землеустрій та кадастр
8.08010105 Геоінформаційні системи і технології

06.08.2015
07.08.2015
08.08.2015

12:00

8.1102

Всі спеціальності

Екологи відвідали свято останнього дзвоника СЗШ № 149

29 травня 2015 р. представник кафедри екології ІЕБ Черняк Л.М. за дорученням ректора НАУ взяла участь у святі останнього дзвоника Київської СЗШ №149 та вручила директору школи Юшко Оксані Володимирівні під час проведення урочистої лінійки привітання Ректора університету Кулика М. С. і запросила випускників вступити до лав нашої авіаційної сім'ї.

Детальніше...

Робота Міжнародної наукової конференції Астрономічної школи молодих вчених

20–22 травня 2015 р. у Житомирському державному університеті імені Івана Франка пройшла робота Міжнародної наукової конференції Астрономічної школи молодих вчених, на якій імениті та молоді науковці обговорили актуальні проблеми астрономії та космонавтики.
Організаторами заходу, який об’єднав науковців України, Азербайджану, Таджикістану, Німеччини, США, Сербії, Узбекістану та Польщі, виступили кафедра аерокосмічної геодезії Національного авіаційного університету таЖитомирський державний університет імені Івана Франка за сприяння Української астрономічної асоціації.
«Всесвіт розширюється з прискоренням. І ніхто не може пояснити, чому так відбувається. Тому щороку в різних місцях ми поводимо конференцію молодих учених. Житомир вибрали, бо тут народився Сергій Павлович Корольов. Фундатор, який поклав життя на те, щоб створити ракету. Ще одна причина – в Житомирському державному університеті працював астроном-професіонал Білоус. Курс «Астрономії і космогонії» у відомого астронома Сергія Всесвятського слухав в студентські роки ректор університету Петро Саух. Учнем і послідовником кометних досліджень Всесвятського є Клим Чурюмов, який приїхав на конференцію. Тому все виходить логічно», - пояснює вчений секретар наукового комітету конференції д.ф.-м.н., професор Олег Железняк.
Своїми знаннями і баченням світу з юними науковцями протягом двох днів ділились відомі астрономи: Клим Чурюмов, Анатолій Відьмаченко, Валерій Криводубський, Всеволод Лозицький, Степан Савчук, а також Сергій Станкевич і Юрій Куц.

Детальніше...

Утилізація відпрацьованих джерел живлення

Розпочинаючи будь-яку справу, хочеться довести її до кінця, або впевнитись у тому, що справу передано в надійні руки, якщо мова йде про велику та складну роботу. У будь-якому випадку хочеться знати, що виконана робота не була марною.
Рік тому на кафедрі екології Інституту екологічної безпеки стартував екологічний проект «Здай батарейку – врятуй навколишнє середовище», який було започатковано в рамках Національної програми Міністерства екології та природних ресурсів України зі збору та утилізації відпрацьованих елементів живлення під назвою «Викидай правильно!».
Готуючись до реалізації проекту збору батарейок на утилізацію, ми свідомо відмовилися від посередників і обрали пряме співробітництво з державним підприємством "Аргентум" (м.Львів) - єдиним українським підприємством, яке займається утилізацією хімічних джерел струму.
В невеликій фотогалереї показано процес відправки на утилізацію першої партії відпрацьованих батарейок та акумуляторів.

Детальніше...

XIІ Міжнародна науково-технічна конференція «АВІА-2015»

28 квітня 2015 року на кафедрі екології Інституту екологічної безпеки було проведено засідання секції №21 «Екологічна безпека та хіммотологія» XIІ Міжнародної науково-технічної конференції «АВІА-2015». Головною метою роботи секції є залучення широкого кола науковців та провідних спеціалістів до вирішення актуальних проблем що стосуються екологічної безпеки та авіаційної хіммотології.
Активну участь у роботі секції взяли студенти, аспіранти, молоді вчені, провідні фахівці-екологи та фахівці-хіммотологи Національного авіаційного університету та представники наступних організацій: Інститут геологічних наук НАН України, Камянець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка, SE "Ukrdiprodor", Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України,  НДІ НП «МАСМА», Державна авіаційна служба України, НТУУ "Київський політехнічний інститут", Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Lodz University of Technology (Poland), Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет», Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», ГП «Ивченко-Прогресс», Київський національний університет ім. Тараса Шевченка.

Детальніше...

Екологи університету взяли участь у черговій екологічній акції

З 24 по 26 квітня студенти-екологи взяли участь у акції «Заміни лампи – зміни світ!», яка була організована Всеукраїнською екологічною лігою разом з Програмою розвитку ООН в Україні в рамках проекту «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення в Україні».
Збирання відпрацьованих люмінесцентних ламп відбувалося у гіпермаркетах мережі «Епіцентр» одночасно в Києві, Сумах, Рівному, Миколаєві та Вінниці.
Утилізацією ламп займатиметься компанія з перероблення небезпечних відходів «Сігмас ЕКОЛОДЖІ», яка має всі необхідні ліцензії та великий досвід роботи. Лампи завантажують у спеціально обладнану мобільну установку «SystemHerborn», де вони переробляються без викидів в атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти абсолютно безпечно для навколишнього середовища.
КАФЕДРА ЕКОЛОГІЇ ЦИМ ЗАХОДОМ ІНІЦІЮЄ АКЦІЮ РАЦІОНАЛЬНОЇ УТИЛІЗАЦІЇ ЕНЕРГОЗБЕРІГАЮЧИХ ЛАМПОЧОК.
ЕКОЛОГИ ЗАКЛИКАТЬ - РАЦІОНАЛЬНО УТИЛІЗОВУВАТИ ЛАМПОЧКИ ОБОВЯЗОК КОЖНОГО!
ПРО УМОВИ ЦІЄЇ АКЦІЇ ДЕТАЛЬНІШЕ ЧИТАТИ В ПОДАЛЬШИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ ВИПУСКАХ.

Детальніше...

Підведені підсумки творчого конкурсу до дня екологічних знань

27 квітня на кафедрі екології Інституту екологічної безпеки були підведені підсумки конкурсу стінгазет, який проводився  до Дня екологічних знань.
Переможцем конкурсу стали студенти групи ЕК-501, які підготували стінгазету на тему: «Екологічний слід людини»
У нашій країні День екологічних знань відзначається з 15 квітня 1996 року за ініціативою громадських природоохоронних організацій.
Основна мета цього свята — просування екологічних знань та формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан навколишнього середовища, а також виховання і підготовка громадянина, що вміє мислити екологічно.
Важливість екологічної освіти в сучасному світі вже ні в кого не викликає сумнівів і в багатьох країнах є пріоритетним напрямом навчання і виховання. Адже діяльність по формуванню екологічної культури населення та дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища — це запорука безпечного майбутнього для всього людства.

Детальніше...

Традиційна екологічна акція від екологів університету до Всесвітнього дня Землі

24 квітня напередодні чотирнадцятої річниці з дня заснування кафедри екології ( 26.04.2001 р. ) та Дня Землі майбутні екологи, студенти Інституту екологічної безпеки груп 201 та 202 взяли участь у традиційній весняній акції - впорядкуванні екологічної алеї на території університету, яка розташована між ПК і спорткомплексом. Молодь з ентузіазмом взялася за роботу - обкопували та обрізали дерева, встановлювали кілочки для їх підтримки, прибирали сміття. Проведення таких заходів, в яких особистою участю студенти доводять своє бажання зробити довкілля чистим, має надзвичайно важливе виховне значення. Педагогічний колектив кафедри екології долучає до таких добрих справ студентів, починаючи з першого курсу. Впорядкування екологічної алеї відбувається двічі на рік - весною та восени.

Детальніше...

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» 2014/2015 н.р.

Шановні учасники ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології»!!!

За підсумками І етапу (рецензування) ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» 2014/2015 н.р. (далі - Конкурс) на нагородження претендують наступні студенти:

ПІБ автора

ВНЗ, який прислав роботу

1.

Демчак Ірина Анатоліївна

Національний університет «Львівська політехніка» (м.Львів)

2.

Корчак Богдан Орестович

3.

Кірпікіна Анна Євгенівна

ДВНЗ «Український державний хіміко-технологічний університет»
(м. Дніпропетровськ)

4.

Лисенко Аліса Олексіївна

5.

Дрига Альона Вікторівна

6.

Головань Аліна Геннадіївна

7.

Шинкаренко Олег Сергійович

8.

Макарова Анна Костянтинівна

9.

Погуляй Тетяна Володимирівна

10.

Концедайло Маргарита Григорівна

11.

Фесенко Олексій Ігорович

НТУ «Харківський політехнічний інститут»
(м. Харків)

12.

Бурик Ольга Анатоліївна

13.

Глущенко Наталя Юріївна

14.

Фурса Олександр Сергійович

Сумський державний університет (м. Суми)

15.

Ведмедера Володимир Сергійович

16.

Сокоренко Дар’я Сергіївна

Сумський державний університет (Шосткинськй Інститут)

17.

Фурсенко Тетяна Олександрівна

Національний університет цивільного захисту України (м.Харків)

18.

Лужков Сергій Павлович

Національний університет кораблебудування ім.адм. Макарова (м. Миколаїв)

19.

Анохіна Дар’я Анатоліївна

Технологічний інститут
Східн. нац.ун. ім.В.Даля
(м. Сєвєродонецьк)

20.

Макарчук Оксана Володимирівн

НТУУ «Київський політехнічний інститут»

21.

Дорошенко АлісаСергіївна

22.

Ярош Анастасія Андріївна

Національний університет харчових технологій
(м. Київ)

23.

Дацька Наталія Василівна

24.

Бодачівський Юрій Станіславович

Національний авіаційний університет (м.Київ)

25.

Бідюк Роман Олександро-вич

26.

Драч Ольга Іванівна

27.

Листопад Олена Вадимівна

Детальніше...

Свої наукові здобутки у галузі «Хімічні технології» представили в НАУ студенти різних вищих навчальних закладів України

18-19 березня 2015 року в Національному авіаційному університеті відбувся 2-й етап ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у галузі «Хімічні технології» - підсумкова науково-практична конференція.
18 березня учасників з іншіх ВНЗ України було розміщено в студмістечку НАУ, а також проведено для всіх учасників екскурсію до Державного музею авіації, яка справила неймовірне враження на гостей.
19 березня на базі кафедр хімії і хімічної технології та екології відбулись засідання секцій конкурсу, на яких було представлено кращі наукові роботи, відібрані серед 41 надісланих на конкурс з 16 ВНЗ. Конкурсна комісія серед заслуханих 18 доповідей 22 авторів-студентів з 8 ВНЗ України визнала кращими такі роботи:

Детальніше...

Відвідини зоологічного музею групою ІЕБ-102

27 березня 2015 року академічна група ІЕБ 102 разом з наставником, доцентом кафедри екології Сидоровим Олександром Володимировичем, відвідали Зоологічний музей Національного науково-природничого музею НАН України, де продовжили своє знайомство з експозицією музею, що було розпочате 1 жовтня минулого року. Фахівець музею, Клочко Ганна Володимирівна, провела змістовну екскурсію та ознайомила студентів з експонатами риб, плазунів, амфібій, птахів та ссавців. Надбання музею вкотре викликали неабиякий інтерес у студентів, які щиро подякували Ганні Володимирівні за екскурсію по її закінченню.

Детальніше...

Студенти-екологи взяли участь у роботі практичного семінару зі зменшення викидів парникових газів

27 березня 2015 року студенти-екологи 5 курсу ІЕБ разом з аспірантом кафедри екології Личманенко О.Г. взяли участь у роботі практичного семінару зі зменшення викидів парникових газів. Захід проводився у межах програми підвищення кваліфікації у галузі біоенергетики проекту BIO-PROM, координатором якого виступає Федеральне Агентство з відновлювальних ресурсів Німеччини. BIO-PROM являє собою проект «Підтримки сталого виробництва та використання енергії з біомаси в Україні».
До участі у семінарі були залучені представники Міністерства аграрної політики та продовольства України (Департамент енергетики та альтернативних видів палива), співробітники науково-дослідних установ НААН, фахівці та експерти у галузі альтернативних видів біопалива.
На семінарі студенти ознайомилися із методами підрахунку зменшення викидів парникових газів через використання біогенних палив (твердих, рідких, газоподібних) та основними можливостями сприяння постійному забезпеченню та використанню біоенергії в Україні.

Детальніше...

Перемога студентів – екологів у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

18-20 березня 2015 р. у місті Полтаві на базі Полтавського національного технічного університету ім. Юрія Кондратюка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук за галуззю науки «Екологія та екологічна безпека», в якому взяли участь студенти Інституту екологічної безпеки та доц. кафедри екології Білик Т.І. як член журі. Вихованці кафедри екології достойно представили наш університет на цьому престижному конкурсі. ІІ місце отримав Хотін Д.П. за представлену роботу «Екологічні засоби запобігання біологічному обростанню матеріалів та конструкцій» (автори Зінчук А.М., Хотін Д.П.), керівник – доц. Білик Т.І.; ІІІ місце виборов Свіденюк М.О. за роботу «Прогнозування розвитку небезпечних зсувних процесів в місті Києві з використанням космічних знімків»(автори Щербей В.Я., Свіденюк М.О.), керівник – доц. Дудар Т.В. Переможці отримали відповідні дипломи та сертифікати.

Детальніше...

Вручення дипломів випускникам-екологам 2015 року

4 березня 2015 р. в актовій залі університету відбулося урочисте вручення дипломів випускникам Інституту екологічної безпеки НАУ.
29 випускників отримали дипломи за спеціальністю 7/8.04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища». Випускникам-екологам вручено 14 дипломів ОКР «Магістр» та 15 дипломів ОКР «Спеціаліст», серед яких 6 – з відзнакою, а також 10 Сертифікатів НАУ про проходження повного курсу підготовки за програмою магістрів англійською мовою.
Випускників привітали директор Інституту екологічної безпеки О.Запорожець та завідувач кафедри екології С. Бойченко.
Зі словами щирої вдячності до професорсько-викладацького складу кафедри виступила випускниця Олександрія Рогальчук.
Професійних успіхів, дорогі наші випускники!

Детальніше...

Захист дисертації асистента кафедри аерокосмічної геодезії Беленка Вадима Юрійовича

26 березня 2015 року о 15:00 в ауд. 3.506 відбудеться захист дисертації асистента кафедри аерокосмічної геодезії Беленка Вадима Юрійовича
«Фізичні основи аерокосмічного знімання для проведення великомасштабного картографування територій»
наздобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук за спеціальністю 05.07.12 – Дистанційні аерокосмічні дослідження      

Підтвердження високої кваліфікації випускників-екологів

Минулого тижня відбулися захисти дипломних робіт студентів-випускників кафедри екології Інституту екологічної безпеки спеціальності 7/8.04010601 «Екологія та охорона навколишнього середовища». Цього року дипломи ОКР «Магістр» отримають 19 випускників, ОКР «Спеціаліст» - 15 денної форми навчання та 19 випускників ІЗДН. Державну екзаменаційну комісію очолювала голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Тетяна Валентинівна. Тематика дипломних робіт відзначалася актуальною різноманітністю прикладних проблем сьогодення. Розглядалися проблеми впровадження європейських норм в охорону довкілля, санітарно-гігієнічне нормування, проблеми зсувів грунтів, упровадження нанотехнологій для запобігання біообростанню, розроблення нових екологічно чистих палив для авіаційної та наземної техніки та багато інших нагальних питань охорони навколишнього середовища. Подальших успіхів вам і упровадження ваших розробок, дорогі наші випускники!

Детальніше...

Подяки кафедрі екології ІЕБ

Детальніше...

Посадка дослідницького модуля «Філи» місії «Розетта» Європейського космічного агентства на ядро комети Чурюмова-Герасименко

11 листопада 2014 року відбулась унікальна подія в історії всього людства - посадка дослідницького модуля «Філи» місії «Розетта» Європейського космічного агентства  на ядро комети 67Р/Чурюмова-Герасименко.
Метою місії є вивчення складу комети, що дасть ключ до розкриття таємниці походження Сонячної системи.
Вітаємо професора кафедри аерокосмічної геодезії, чл.-кор. НАНУ  Чурюмова Клима Івановича, одного з відкривачів цієї комети,
з цією визначною подією!

На фото:
1. Клим Іванович у центрі ЄКА Дармштадті (Німеччина) із моделлю своєї комети.

Детальніше...

Організація освітньої та рекреаційної діяльності НПП

В рамках вивчення навчальної дисципліни «Заповідна справа» та співпраці з Національним природним парком «Голосіївський» працівниками парку були проведені навчальні заняття для студентів 3-го курсу ІЕБ (напрям підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування»). На заняттях студенти закріпили знання здобуті на лекціях професора Мовчана Я.І. та практичних роботах асистента Бевзи А.Г. Заняття на тему «Організація освітньої та рекреаційної діяльності НПП» проводила провідний фахівець з екологічної освіти НПП «Голосіївський» Крижановська О.Т., яка провела студентів еколого-пізнавальною стежкою «Голосіївські схили біля Дідорівських ставків» та показала на прикладах, як забезпечується рекреаційна та проводиться освітня діяльність парку. Друге заняття на тему «Природоохоронна та наукова діяльність парку. Організація території НПП» проходило в офісі НПП, де студентам показали презентації про діяльність своїх підрозділів начальник відділу науково-дослідної роботи Прядко О.І., начальник відділу рекреації Година О.О., начальник відділу екологічної освіти Хрутьба А.С. та працівник відділу державної охорони Чорнобров О.Ю. Студенти мали можливість ознайомитися з Червоною та Зеленою книгами України, Літописом природи та Проектом організації території НПП. Екологи отримали не тільки корисні знання в Голосіївському НПП, а й приємні враження та емоції (див. фотографії 302 групи).

Детальніше...

Підготовчі курси для абітурієнтоів

Інститут доуніверситетської підготовки (ІДП) проводить освітню діяльність, пов’язану з підготовкою до вступу до вищих навчальних закладів (ВНЗ) України для учнів 9-11 класів та зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) на підготовчих курсах (ПК) з дисциплін: українська мова та література, математика, історія України, англійська мова, географія, фізика, хімія, біологія, основи журналістики, рисунок та композиція.
Форми навчання: вечірня, щосуботня, заочна (в дні шкільних канікул). Роботу ПК організовано в м. Києві та регіонах України.
Терміни навчання: 8 місяців (з 01.10.16 по 30.06.17).
Навчання платне.
Ліцензія МОН України серія AЕ № 636803 від 19.06.2015 р.
Переваги навчання:

 1. якісна підготовка до ЗНО
 2. високі результати сертифікатів ЗНО
 3. фахове викладання дисциплін
 4. наявність навчально-методичного забезпечення
 5. рейтингова система оцінювання навчальних досягнень
 6. поглиблене вивчення дисциплін
 7. адаптація до навчання у ВНЗ
 8. різноманітні форми навчання
 9. додаткові бали до рейтингу вступника
 10. висока результативність вступу до ВНЗ
 11. гнучка система зарахування до НАУ
 12. професійна орієнтація
 13. допрофесійна підготовка
 14. профільне навчання
 15.  викладання спецкурсів

Заняття на ПК проводяться відповідно до чинних нормативних документів, робочих навчальних програм, адаптованих відповідно до вимог Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, ЗНО Українського центру оцінювання якості освіти та затверджених кафедрою базових і спеціальних дисциплін ІДП НАУ. Навчальний процес забезпечується педагогічними і науково- педагогічними працівниками кафедри базових і спеціальних дисциплін, а також висококваліфікованими
фахівцями провідних кафедр НАУ.
Слухачам пропонуються: екскурсії до Державною музею авіації, навчального ангару, музею історії університету, кафедр та лабораторій НАУ, участь у міжнародній конференції студентів та молодих учених «Політ», презентації НАУ на базі 3Н3. Дні відкритих дверей, пробне ЗНО. консультації тощо.
Слухачам, які успішно закінчили підготовчі курси ІДП і вступатимуть до НАУ на природничо- математичні та інженерно-технічні спеціальності, до загального рейтингу додасться до 10 балів.
Якщо є бажання отримати якісну підготовку до ЗНО і стати студентом престижного ВНЗ, звертайтеся за адресою: 03058, м. Київ, пр. Космонавта Комарова. 1, корпус 8, кім. 610; тсл.: 406-74- 04, 406-72-09. 406-73-11, 406-74-15, тел./факс: 497-52-84.
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , i Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. ;
Web-сторінка: www.idр.nau.edu.ua

Захист кандидатської дисертації молодшого наукового співробітника кафедри безпеки життєдіяльності та акустичної лабораторії

30 жовтня 2014 року відбувся захист кандидатської дисерації м.н.с. Макаренка Віталія Миколайовича за темою "Методи керування зниженням рівнів вібрації та акустичного випромінювання пружних конструкцій".
Науковий керівник здобувача - доктор технічних наук, професор Токарев Вадим Іванович, засновник школи авіаційної акустики в Національному авіаційному університеті.
Захист результатів дисератційного дослідження проходив в спеціалізованій вчені раді Д 26.062.03 під головуванням проректора з наукової роботи НАУ, доктора технічних наук, професора Харченка Володимира Петровича.
Члени вченої ради відмітили високий рівень наукових здобутків дисертанта і одноголосно присудили науковий ступінь кандидата технічних наук Макаренку Віталію Миколайовичу.

Вітаємо з успішним захистом здобувача та наукового керівника, професора Токарева Вадима Івановича.

Детальніше...

Перспективи розвитку біотехнології в авіації та космонавтиці

«Перспективи розвитку біотехнології в авіації та космонавтиці» в рамках
ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Проблеми та перспективи розвитку авіації та космонавтики»

29 жовтня 2014 року на кафедрі біотехнології в рамках ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції молодих учених і студентів «Проблеми та перспективи розвитку авіації та космонавтики» працювала секція «Перспективи розвитку біотехнології в авіації та космонавтиці», в ході якої було заслухано та обговорено актуальні та перспективні напрями космічної та авіаційної біотехнології. Почесними гостями були Цибенко Михайло Романович – заступник директора Малої Повітряної Академії, Іващенко Наталія Василівна – викладач гімназії №177 та представник Київського професійного ліцею «Авіант» Протопопов Валентин Володимирович. Одинадцять студентів-біотехнологів під керівництвом к.б.н., доц. Карпенка В. І. та асист. Дражнікової А. В. представили свої доповіді з розкриття сучасних проблем авіаційної галузі, зокрема забруднення довкілля авіаційною та космічною технікою та застосування екобіотехнологій для утилізації відходів, технології знешкодження мікрофлори, яка псує паливно-мастильні матеріали та екобіотехнології отримання біопалива, технології покращення їжі та напоїв у аеропортах та літаках тощо. Кафедра біотехнології дякує всім учасникам за участь та бажає натхненної праці!

Детальніше...

Спільний науково-практичний захід Інституту екологічної безпеки та Комітету з екологічної безпеки Асоціації «Аеропорти України» ЦА

12 вересня 2014 року на базі міжнародного аеропорту «Одеса» відбулося засідання Комітету з екологічної безпеки Асоціації «Аеропорти України» ЦА, у роботі якого брала участь кафедра екології НАУ.
Засідання Комітету було присвячене забезпеченню екологічної безпеки при здійсненні виробничих процесів наземного обслуговування повітряних суден та функціонування інфраструктури авіаційних підприємств.
Так, зокрема обговорювалися питання змін та новацій у нормативно-правових, дозвільних документах у сфері поводження з відходами, питання організації роздільного збору побутових та виробничих відходів на території авіапідприємства, питання розробки програми з заміни люмінесцентних ламп на нетоксичні світлодіодні, питання розробки розділу ОВНС при проектуванні, реконструкції і будівництві об’єктів аеродрому, питання дотримання вимог екологічної безпеки в осінньо-зимній період при утриманні штучних покриттів перону та використання хімічних засобів обробки повітряних суден тощо.

Детальніше...

Міжкафедральний науково-технічний семінар в Інституті екологічної безпеки

4 липня в Інституті екологічної безпеки відбулося заключне у 2013-2014 н.р. засідання постійно-діючого міжкафедрального науково-технічного семінару. Голова семінару доктор технічних наук, професор Запорожець О. І. розпочав засідання та представив присутнім гостей з Національного транспортного університету - доктора технічних наук, професора Матейчика Василя Петровича та його аспірантку Вайганг Ганну Олександрівну, яка виступила з доповіддю «Комплексна оцінка та прогнозування забруднення придорожнього середовища транспортними потоками» на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 21.06.01- екологічна безпека.
Відповідно до порядку денного з інформаційним повідомленням про результати наукових досліджень за темою «Екологічно безпечна ресурсозберігаюча переробка відпрацьованих шин транспортних засобів» виступила також аспірантка Нікітченко Юлія Станіславівна (науковий керівник - д.т.н., професор Запорожець О. І.).

Детальніше...

Захист кандидатських дисертацій за спеціальністю "Охорона праці"

29 травня 2014 року в Національному науково-дослідному інституті промислової безпеки та охорони праці відбулися захисти:
1. Панової Олени Василівни на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.26.01 - "Охорона праці"; тема дисертації "Захист працюючих від впливу електромагнітних полів екрануванням".
2. Сидорова Олександра Володимировича на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук за спеціальністю 05.26.01 - "Охорона праці"; тема дисертації "Нормалізація аероіонного складу повітря в офісних приміщеннях".
Науковий керівник здобувачів - Глива Валентин Анатолійович, доктор технічних наук, доцент, професор кафедри безпеки життєдіяльності Інституту екологічної безпеки Національного авіаційного університету.
На підставі результатів таємного голосування та прийнятого висновку спеціалізована вчена рада К 26.802.01 присудали здобувачам науковий ступінь кандидата технічних наук за спеціальністю 05.26.01 - "Охорона праці".

Детальніше...

Науково-практичний семінар «Містобудівний кадастр та муніципальні ГІС»

4 червня 2014 року кафедрою землеустрою та кадастру Інституту екологічної безпеки було проведено науково-практичний семінар «Містобудівний кадастр та муніципальні ГІС».
Семінар проводився за підтримки начальника відділу містобудівного кадастру Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Єгора Щербакова та Президента ГІС-асоціації України Олександра Мельника.

Детальніше...

Науково-практичний семінар «Комп’ютерне топографічне та землевпорядне креслення»

12 травня 2014 року на кафедрі землеустрою та кадастру Інституту екологічної безпеки пройшов студентський науково-практичний семінар «Комп’ютерне топографічне та землевпорядне креслення», який провели завідувач кафедри Мирон Ковальчук, старший викладач кафедри Олена Бойко та завідувач лабораторії Улляна Довгінка.  В семінарі взяли участь студенти 2 курсу напряму підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій».
На науково-практичному семінарі студенти виступили з доповідями, в яких розглянули нормативно-правову базу та технологію створення цифрових топографічних та кадастрових карт, умовні знаки та вимоги до відображення об’єктів топографічних карт та планів (геодезичні пункти, будівлі, дороги, рослинність, гідрографія, рельєф та інші), вимоги до створення та кодування топографічної інформації, можливості сучасного програмного забезпечення, що  використовують при створенні картографічних матеріалів (MapInfo,  ArcGIS, AutoCAD) та інші.

Детальніше...

Науково-практичний семінар «Землевпорядна освіта – вчора, сьогодні, завтра»

11 березня 2014 року на кафедрі землеустрою та кадастру Інституту екологічної безпеки до Дня  Землевпорядника відбувся науково-практичний семінар «Землевпорядна освіта – вчора, сьогодні, завтра» .
День землевпорядника  відзначається в Україні щорічно з 1999 року з ініціативи Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України.  День землевпорядника - свято тих, хто приймає участь в формуванні та реалізації державної політики у сфері регулювання земельних відносин, здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель, здійсненні заходів щодо розвитку ринку земель, організації та веденні державного земельного кадастру, землеустрою та моніторингу земель.
Науково-практичний семінар провів завідувач кафедри землеустрою та кадастру, професор Мирон Ковальчук. В семінарі взяли участь науково- педагогічні працівники кафедри землеустрою та кадастру Національного авіаційного університету, представники Інституту географії НАН України, Київського Національного університету ім.Т.Шевченко, Київського інституту землеустрою.
На семінарі були розглянуті питання удосконалення змісту та викладання профільних навчальних дисциплін, застосування сучасних методик та технологій викладання та оцінювання, підготовки навчально-методичної літератури, надання студентам практичних знань та вмінь, та інші нагальні питання землевпорядної освіти.

Детальніше...

Дочірні категорії