Відповідальна з науково-методичної роботи

Матвєєва Олена Львівна

кандидат технічних наук, доцент, заступник директора інституту з науково-методичної роботи

У 1983 році закінчила з відзнакою Київський інститут інженерів цивільної авіації за спеціальністю “Експлуатація літальних апаратів та двигунів”, у 2001 р. факультет економіки та управління Національного авіаційного університету за спеціальністю “менеджмент зовнішньоекономічної діяльності підприємств”.
У 1983-1985 рр. працювала інженером Українського філіалу НІАТ Міністерства авіаційної промисловості СРСР. З 1985 по 1988 рр. аспірант Київського інституту інженерів цивільної авіації, у 1989–1991 рр. науковий співробітник Всесоюзного нафтогазового науково-дослідного інституту, у 1991-1992 рр. доцент кафедри охорони праці та навколишнього середовища Київського інституту підвищення кваліфікації Міністерства авіаційної промисловості СРСР.
З 1992 р. працює у Київському інституті інженерів цивільної авіації: старший науковий співробітник кафедри охорони праці та навколишнього середовища (1992-1995), старший викладач кафедри технічної експлуатації засобів збереження, транспортування та заправки ПММ (1995–1998), доцент цієї кафедри (1998–2000), доцент кафедри технології застосування пально-мастильних матеріалів (2000-2002). З 2002 р. доцент кафедри паливозаправних систем та комплексів Інституту транспортних технологій.  Одночасно у 2001–2003 рр. заступник декана факультету аеропортів, з 2003 р. заступник директора Інституту транспортних технологій (Інституту екології та дизайну) з організаційно-методичної роботи, з 2008 року − заступник директора Інституту міського господарства з науково-методичної роботи.
Завідувач кафедри технологічного обладнання (2004 - 2008). З 2008 року професор кафедри хіммотології, професор кафедри екології − з 2010 року.
У 2010 році призначено заступником директора Інституту екологічної безпеки з науково-методичної роботи.
У 1989 р. захистила дисертацію на тему “Розробка  електроочищувача повітря” на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук за спеціальністю 05.22.14 “експлуатація повітряного транспорту”. Доцент кафедри технології застосування пально-мастильних матеріалів (2001).
Наукові дослідження пов’язані з вивченням проблем забезпечення хіммотологічної надійності авіаційної техніки, раціонального використання та зберігання палив, захисту навколишнього середовища.
Автор понад 140 наукових, науково-методичних праць, у тому числі 6 авторських свідоцтв та патентів. Учасник понад 50 міжнародних наукових конгресів та симпозіумів, міжнародних та регіональних конференцій.
Голова науково-методично-редакційної ради ІЕБ, член вченої ради ІЕБ.

Керівник проекту підготовки фахівців (друга вища освіта) за спеціальністю 7.070801 "Екологія та охорона навколишнього середовища" .
Керівник постійно діючих курсів підвищення кваліфікації «Сучасні технології авіапаливозабезпечення», що проводяться в Україні, Росії, Литві, Грузії, Киргизстані, Казахстані,Узбекистані.

Нагороджена: Нагрудним знаком «75 років Національному авіаційному університету» (2009 р.), Нагрудним знаком Національного авіаційного університету «За сумлінну працю» (2010 р.), Дипломом другого ступеня Міністерства оборони України за перемогу і Всеармійському конкурсі «Кращий винахід року» (2012 р.), Нагрудним знаком «За зразкову службу» І ступеня ВВ МВС України (2012 р.), пам’ятною медаллю Державної спеціалізованої служби транспорту України «Чарівна сила України» (2013 р.).